Liga Mistrzów: GOG bez formy. Wisła z otwartą drogą do awansu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Renato Sulić
Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Renato Sulić

Kryzys w zespole GOG. Rywale Orlenu Wisły Płock do awansu z grupy Ligi Mistrzów przegrali z Czechowskimi Niedźwiedziami (36:28). Dzięki temu Nafciarze mają los wyłącznie w swoich rękach.

Jeśli Orlen Wisła 17 listopada pokona Kadetten Schaffhausen, to wyprzedzi GOG w tabeli i wskoczy na miejsce gwarantowane awansem do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Co więcej, zwycięstwa w pozostałych dwóch spotkaniach (z IFK Kristianstad i GOG) zapewni jej wyjście z grupy niezależnie od innych rezultatów.

Rewanż z GOG przypadnie chyba w najlepszym możliwym momencie, bo duński zespół wpadł w dołek. Przed tygodniem w sobie tylko znany sposób uratował remis z IFK Kristianstad. W Czechowie przeżywali katusze po przerwie, błyskawicznie roztrwonili trzy bramki przewagi. W końcówce Niedźwiedzie od stanu 25:25 odskoczyły do wyniku 31:25, GOG nic już nie zdziałało.

ZOBACZ: Rewelacyjne Porto o krok od kolejnych punktów

Własnej widowni nie zawiódł Telekom Veszprem. Węgierska potęga zdominowała Mieszkow po przerwie, rozszaleli się Manuel Strlek i Dragan Gajić. W tabeli grupy B jedni z faworytów rozgrywek mają identyczny dorobek jak PGE VIVE Kielce, które rozbiło Vardar Skopje (ZOBACZ).

Telekom Veszprem - Mieszkow Brześć 31:25 (14:14) Najwięcej bramek: dla Veszprem - Petar Nenadić, Dragan Gajić, Manuel Strlek - po 5; dla Mieszkowa - William Accamvray 6

8 RK PPD Zagrzeb 7 0 0 7 169:223 0

Czechowskie Niedźwiedzie - GOG 36:28 (15:18) Najwięcej bramek: dla Niedźwiedzi - Dmitrij Santałow, Aleksander Kotow - po 8; dla GOG - Odinn Rikhardsson, Emil Jakobsen - po 7

1 Dinamo Bukareszt 10 7 3 0 298:256 17
2 Orlen Wisła Płock 10 5 1 4 267:260 11
3 GOG 10 4 1 5 310:319 9
4 IFK Kristianstad 10 3 3 4 283:298 9
5 Czechowskie Niedźwiedzie 10 4 0 6 280:308 8
6 Kadetten Schaffhausen 10 2 2 6 280:277 6