I liga grupa A. Duży ścisk w czołówce, Mazur przegrał w Żukowie

W hicie 11. kolejki grupy A I ligi mężczyzn, SPR GKS Żukowo pokonał Mazura Sierpc 29:26. Bardzo wysokie zwycięstwo nad Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna odniosła Gwardia Koszalin.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
W Gdańsku mierzyły się ze sobą SMS ZPRP oraz Jurand Ciechanów. Obie drużyny walczyły ze sobą jak równy z równym i praktycznie przez całe spotkanie utrzymywało się 1-2 bramkowe prowadzenie jednego z zespołów. Przy stanie 29:29, bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla SMS-u najmłodszy reprezentant Polski, Michał Olejniczak.

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo odniosła Gwardia Koszalin, która wygrała z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna aż 37:19, a przed tym spotkaniem miała sześć punktów straty do tego rywala. Najwięcej, bo 9 bramek dla zwycięskiej drużyny rzucił Jakub Radosz.

Trwa passa Zagłębia. Zobacz więcej!

Co prawda jeszcze w 31. minucie w Wejherowie był remis, jednak później dużo lepiej spisał się USAR Kwidzyn, który ostatecznie wygrał 36:30. Zawodnicy obu zespołów w drugiej połowie urządzili sobie prawdziwą strzelaninę. rzucili w niej aż 43 bramki!

W hicie kolejki, SPR GKS Żukowo pokonał Mazura Sierpc 29:26 i zbliżył się do prowadzących zespołów na jeden punkt! Gospodarze jeszcze w 49. minucie prowadzili 27:20, później zanotowali przestój, a cztery bramki z rzędu rzucił Hubert Rutkowski. Nie przeszkodziło im to jednak w wygranej.

Górnik lepszy od Gwardii. Zobacz więcej!

Do wielkich emocji doszło w Elblągu. W derbach województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze w 54. minucie to Meble Wójcik prowadziły 25:23, jednak końcówkę olsztynianie rozegrali perfekcyjnie. Wygrali ją 5:1 i ostatecznie trzy punkty pojechały na wschód.