• Skoki

I liga grupa B. Real Astromal Leszno w końcu z przełamaniem

Po siedmiu porażkach z rzędu Real Astromal Leszno w końcu ze zwycięstwem (29:24 z Olimpem Grodków). Emocjonujący bój w Wieluniu dla MKS-u, Śląsk Forza Wrocław pokonana po karnych.

Marcin Górczyński
Jakub Wierucki WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jakub Wierucki
Zamiast walczyć o czołówkę I ligi, leszczynianie wylądowali na dnie tabeli i nic nie zapowiadało przełomu. Real tracił aż siedem punktów do bezpiecznej lokaty. W 10. kolejce do gry wrócił Krzysztof Misiaczyk i pomógł przerwać impas. Po zwycięstwie nad Olimpem Grodków Real awansował na 11. miejsce, od Anilany dzielą go cztery oczka.

ZOBACZ: Hiszpanie bez weterana

W Wieluniu, jak to MKS ma w zwyczaju, duże emocje. Najpierw bardzo dobra pierwsza połowa i prowadzenie 17:11. Po przerwie do głosu doszła Forza Śląsk i wykorzystała prawie kwadrans słabości MKS-u. Na dwie minuty przed końcem prowadziła 23:20, ale zryw wielunianin dał im drugie życie w karnych. W nich bramkarze nie dali się pokonać zawodnikom Śląska i MKS wygrał serię 3:0.

11 grudnia mecz o przezimowanie w roli lidera. Grunwald po ciężkim boju pokonał beniaminka z Obornik Śląskich, Stal Gorzów po jeszcze bardziej zaciętej potyczce ograł Olimpię dopiero po karnych. Dwie najlepsze drużyny tabeli zagrają wkrótce zaległy mecz o prowadzenie w rozgrywkach.

Tempa nie zwalnia Ostrovia. Patryk Marciniak znowu mógł pochwalić się "dwucyfrówką", ale najważniejsze bramki rzucił w końcówce, kiedy pomógł odwrócić losy meczu. Na 10 minut przed końcem Anilana prowadziła 29:26.

ZOBACZ: ciąg dalszy passy Zagłębia

MKS Wieluń - WKS Śląsk Forza Wrocław 23:23 (17:11) k. 3:0
Najwięcej bramek: dla MKS-u - Krzysztof Węcek 6, Szymon Famulski 5; dla Śląska - Piotr Burzyński 5, Przemysław Borszowski, Konrad Cegłowski, Bartosz Markiewicz - po 3.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Politechnika Anilana Łódź 34:30 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Patryk Marciniak 11, Michał Bałwas 8; dla Anilany - Jan Matyjasik 7, Kamil Katusza, Marcin Matyjasik - po 4.

Real Astromal Leszno - UKS Olimp Grodków 29:24 (12:11)
Najwięcej bramek: dla Realu - Marcin Jaśkowski, Alan Raczkowiak, Mariusz Rogoziński - po 6; dla Olimpu - Sebastian Kolanko 7, Dawid Mierzwiński, Kamil Rogaczewski - po 4.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - KS Stal Gorzów 31:31 k. 4:5 (17:18)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Szymon Pluczyk, Michał Rosół, Patryk Miłek - po 6; dla Stali - Aleksander Kryszeń, Marcin Smolarek - po 7.

SPR Bór Oborniki Śląskie - WKS Grunwald Poznań 30:32 (12:13) Najwięcej bramek: dla Boru - Kamil Ramiączek, Artur Szabat - po 8, Wojciech Weisskopf 7; dla Grunwaldu - Michał Nieradko, Daniel Bartłomiejczyk - po 6, Damian Bajka 5.