PGNiG Superliga Kobiet. MKS Perła - MKS Piotrcovia: zwycięska seria lublinianek trwa

MKS Perła z jedenastym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet. W spotkaniu 11. kolejki mistrzostw Polski, lublinianki pokonały przed własną publicznością MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 22:13.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS Perły Lublin Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS Perły Lublin
Lubelskie szczypiornistki były zdecydowanymi faworytkami piątkowego starcia i rozpoczęły rywalizację z wysokiego "c", obejmując w 13. minucie prowadzenie 5:1.

Z czasem przebudziły się przyjezdne, które wzmocniły defensywę i po rzucie Edyty Charzyńskiej przegrywały tylko różnicą jednego gola

Taki obrót spraw tylko podrażnił gospodarze. Mistrzynie Polski poprawiły skuteczność w ataku i ostatecznie po trafieniu Karoliny Kochaniak triumfowały w pierwszej połowie konfrontacji 9:5.

Po zmianie stron ekipa z Lublina już tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia. Nieźle na kole radziła sobie Joanna Szarawaga, a aktywna była również Natalia Nosek. W końcowym rozrachunku MKS ograł u siebie Piotrcovię 22:13.