Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020: Rewelacyjny Nikola Bilyk dał zwycięstwo Austriakom

Bez niespodzianki w konfrontacji Czechów z Austriakami (29:32). Co prawda nasi południowi sąsiedzi postawili się przeciwnikom, ale ostatecznie nie zdołali wyrwać zwycięstwa. Reprezentację Austrii do triumfu poprowadził rewelacyjny Nikola Bilyk.

Mateusz Domański
Gerald Zeiner PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Gerald Zeiner
Nikola Bilyk to bezsprzecznie bohater tego spotkania. Był w kapitalnej dyspozycji, co potwierdził zdobyciem dwunastu bramek! Jeżeli chodzi o sam przebieg meczu, to walki nie brakowało. Praktycznie przez całą pierwszą połowę w lepszym położeniu znajdowali się Austriacy, jednak nie potrafili wypracować większej przewagi niż dwie bramki. Przed przerwą wyższy bieg wrzucili Czesi, co zaowocowało korzystnym dla nich wynikiem po premierowych trzydziestu minutach - 14:13.

Po powrocie na parkiet Austriacy błyskawicznie wyrównali i zaczęli przejmować inicjatywę. W pewnym momencie rywale jednak ponownie doprowadzili do remisu - na tablicy wyników pojawiło się 22:22. Czechów nie było stać na więcej. Po udanej pogoni naszych południowych sąsiadów, austriacki zespół ponownie złapał wiatr w żagle i zaczął odskakiwać. Austriaccy szczypiorniści do końca nie popełniali już większych błędów, dzięki czemu po ostatniej syrenie mogli świętować triumf 32:29.

Jak już zostało wspomniane, reprezentacji Austrii liderował rewelacyjny Bilyk. Bardzo dobrze w barwach tego zespołu zaprezentował się również Janko Bozovic. Po przeciwnej stronie barykady najczęściej do protokołu wpisywali się tacy zawodnicy jak Jakub Hrstka oraz Ondrej Zdrahala.

Grupa B: Czechy - Austria 29:32 (14:13)

Czechy: Mrkva, Galia - Hrstka 6, Becvar 3, Jurka 2, Horak 1, Kasperek 3, Babak 3, Cip 2, Vnco, Zdrahala 5, Klima, Solak, Mubenzem 2, Zeman 2, Mojzis.

Austria: Bauer, Eichberger - Bozovic 7, Weber 3, Brandfellner, Posch 3, Frimmel 3, Dicker, Herburger, Zeiner, Zivkovic, Bilyk 12, Wagner 2, Jochmann, Hutecek, Santos 2.

Czy jesteś zaskoczona/-y postawą Bilyka?