Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020: sensacja w grupie D! Portugalczycy lepsi od Francuzów

Jeden z piątkowych meczów Mistrzostw Europy 2020 przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcie. Chodzi o zwycięstwo Portugalii z Francją 28:25. Wynik tego spotkania można okrzyknąć mianem sensacji!

Mateusz Domański
Nikola Karabatić (z lewej) i Joao Miguel Ferraz (z prawej) PAP/EPA / OLE MARTIN WOLD / Na zdjęciu: Nikola Karabatić (z lewej) i Joao Miguel Ferraz (z prawej)
Francusko-portugalskie starcie lepiej rozpoczęli Trójkolorowi, którzy już w trzeciej minucie prowadzili 2:0. Rywale od początku stawiali jednak twarde warunki i nie pozwalali francuskim szczypiornistom zbudować znaczącej przewagi. Portugalczycy doprowadzili do remisu 9:9, by następnie odskoczyć na trzy bramki. Przed przerwą Francuzi zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki. Po pierwszej partii na tablicy wyników widniał rezultat 11:12.

Na początku drugiej połowy Melvyn Richardson wyrównał i spotkanie zaczęło się niejako od początku. Portugalscy piłkarze ręczni nadal pokazywali wysoki poziom i dawali jasny sygnał, że tanio skóry nie sprzedadzą. Francuzi, którzy byli faworytem tego starcia, nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanego przeciwnika. Cały czas mieli kontakt, ale nie byli w stanie odskoczyć. W końcówce wyrównali, ale decydujące słowa należały do Portugalczyków. Ich triumf 28:25 przypieczętował Alexis Borges Hernandez.

Zwycięstwo reprezentacji Portugalii można uznać za sensację. Zdecydowanie wyżej notowani przed tym meczem byli Francuzi, którzy zaliczają falstart i mają o czym myśleć przed kolejnymi spotkaniami turnieju. Portugalczycy natomiast mogą być zadowoleni i z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Grupa D: Francja - Portugalia 25:28 (11:12)

Francja: Gerard, Genty - Remili 1, Lagarde 3, Prandi, Richardson 3, Mem 5, Tournat, Karabatic 4, Grebille, Abalo 2, Sorhaindo, Guigou 3, Fabregas 4, Dipanda, Porte.

Portugalia: Quintana 1, Gomes H. - Portela 3, Ferraz 4, Martins, Silva 2, Salina 2, Rocha, Borges 3, Branquinho 5, Cavalcanti, Areia 1, Gomes A. 4, Antunes, Frade 1, Magalhaes 2.

Czy w kolejnych meczach Portugalczycy będą radzić sobie równie dobrze?