PGNiG Superliga Kobiet. Kinga Jakubowska rozbiła bank. Znamy zwyciężczynie Gladiatorów 2020

Znamy zwyciężczynie historycznych Gladiatorów 2020 w PGNiG Superlidze Kobiet. Najwięcej nagród powędrowało do rewelacji rozgrywek - Kingi Jakubowskiej i brązowych medalistek z KPR Gminy Kobierzyce.

Małgorzata Boluk
Gladiatory 2020 Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Gladiatory 2020
W związku z pandemią koronawirusa, zmagania w PGNiG Superlidze Kobiet zakończyły się przedwcześnie. Do dokończenia rozgrywek zabrakło jedynie ośmiu kolejek. Wszyscy byliśmy jednak zgodni, że taka liczba rozegranych meczów w zupełności wystarczy do wyłonienia najbardziej wartościowych szczypiornistek.

O zwyciężczyniach w poszczególnych kategoriach zadecydowały same zawodniczki i sztaby szkoleniowe klubów z zastrzeżeniem, że nie można głosować na siebie, ani na osoby ze swojej drużyny. Kategoria Gladiatorów "wybór rozgrywek" to jedyne nominacje gdzie o zwycięstwie decydował kibic za pomocą głosowania przeprowadzonego na stronie rozgrywek (www.superligakobiet.pl).

Najwięcej, bo aż 5, nagród przypadło brązowym medalistkom, drużynie KPR Gminy Kobierzyce. Niekwestionowaną zwyciężczynią plebiscytu jest Kinga Jakubowska, która została okrzyknięta najlepszą zawodniczką i najlepszą, boczną rozgrywającą, a także królową strzelczyń. Utalentowana szczypiornistka zdobyła 143 bramki, przy imponującej średniej 7,52 na mecz.

Sukces Kingi Jakubowskiej to duma dla Edyty Majdzińskiej, która została wybrana najlepszą trenerką. Nic dziwnego, bo szkoleniowiec sięgnęła ze swoim zespołem z Kobierzyc po pierwszy, historyczny medal mistrzostw Polski, nie bojąc się przy tym stawiać na młode piłkarki ręczne. To właśnie przy niej zadebiutowała w lidze zawodowej Barbara Zima, nazwana odkryciem sezonu 2019/2020.

Nagrody dla bramkarki i środkowej rozgrywającej pojadą do Lubina. Po jednej nagrodzie otrzymują mistrzynie Polski, Eurobud JKS Jarosław, Młyny Stoisław Koszalin i EKS Start Elbląg. Joanna Szarawaga (MKS Perła Lublin), najlepsza obrotowa rozgrywek, w głosowaniu zawodniczek zdobyła aż 102 z 160 głosów, a zawodniczką od czarnej roboty okazała się Adrianna Nowicka z Młynów Stoisław.

To był także sezon Magdy Balsam, która została wybrana najlepszą skrzydłową rozgrywek. Wyróżniona zawodniczka zdobyła 132 bramki przy bardzo dobrej, 73-procentowej skuteczności, co dało drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Znakomita postawa szczypiornistki zaowocowała transferem do ekipy złotych medalistek z Lubelszczyzny. Wybór kibiców to z kolei Alona Szupyk z EKS Startu Elbląg. Na dynamiczną, ukraińską rozgrywającą oddano przeszło 10 tysięcy głosów.