PGNiG Superliga Kobiet. Kinga Jakubowska rozbiła bank. Znamy zwyciężczynie Gladiatorów 2020

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Gladiatory 2020
Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Gladiatory 2020
zdjęcie autora artykułu

Znamy zwyciężczynie historycznych Gladiatorów 2020 w PGNiG Superlidze Kobiet. Najwięcej nagród powędrowało do rewelacji rozgrywek - Kingi Jakubowskiej i brązowych medalistek z KPR Gminy Kobierzyce.

W związku z pandemią koronawirusa, zmagania w PGNiG Superlidze Kobiet zakończyły się przedwcześnie. Do dokończenia rozgrywek zabrakło jedynie ośmiu kolejek. Wszyscy byliśmy jednak zgodni, że taka liczba rozegranych meczów w zupełności wystarczy do wyłonienia najbardziej wartościowych szczypiornistek.

O zwyciężczyniach w poszczególnych kategoriach zadecydowały same zawodniczki i sztaby szkoleniowe klubów z zastrzeżeniem, że nie można głosować na siebie, ani na osoby ze swojej drużyny. Kategoria Gladiatorów "wybór rozgrywek" to jedyne nominacje gdzie o zwycięstwie decydował kibic za pomocą głosowania przeprowadzonego na stronie rozgrywek (www.superligakobiet.pl).

Najwięcej, bo aż 5, nagród przypadło brązowym medalistkom, drużynie KPR Gminy Kobierzyce. Niekwestionowaną zwyciężczynią plebiscytu jest Kinga Jakubowska, która została okrzyknięta najlepszą zawodniczką i najlepszą, boczną rozgrywającą, a także królową strzelczyń. Utalentowana szczypiornistka zdobyła 143 bramki, przy imponującej średniej 7,52 na mecz.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Zuzanna Górecka przebywa na kwarantannie. "Jeszcze nikt nie zrobił nam testów. Na razie siedzimy i czekamy"

Sukces Kingi Jakubowskiej to duma dla Edyty Majdzińskiej, która została wybrana najlepszą trenerką. Nic dziwnego, bo szkoleniowiec sięgnęła ze swoim zespołem z Kobierzyc po pierwszy, historyczny medal mistrzostw Polski, nie bojąc się przy tym stawiać na młode piłkarki ręczne. To właśnie przy niej zadebiutowała w lidze zawodowej Barbara Zima, nazwana odkryciem sezonu 2019/2020.

Nagrody dla bramkarki i środkowej rozgrywającej pojadą do Lubina. Po jednej nagrodzie otrzymują mistrzynie Polski, Eurobud JKS Jarosław, Młyny Stoisław Koszalin i EKS Start Elbląg. Joanna Szarawaga (MKS Perła Lublin), najlepsza obrotowa rozgrywek, w głosowaniu zawodniczek zdobyła aż 102 z 160 głosów, a zawodniczką od czarnej roboty okazała się Adrianna Nowicka z Młynów Stoisław.

To był także sezon Magdy Balsam, która została wybrana najlepszą skrzydłową rozgrywek. Wyróżniona zawodniczka zdobyła 132 bramki przy bardzo dobrej, 73-procentowej skuteczności, co dało drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Znakomita postawa szczypiornistki zaowocowała transferem do ekipy złotych medalistek z Lubelszczyzny. Wybór kibiców to z kolei Alona Szupyk z EKS Startu Elbląg. Na dynamiczną, ukraińską rozgrywającą oddano przeszło 10 tysięcy głosów.

Zwyciężczynie Gladiatorów 2020:

Zawodniczka sezonu: Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce)

Trener sezonu: Edyta Majdzińska (KPR Gminy Kobierzyce)

Bramkarka sezonu: Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)

Boczna rozgrywająca sezonu: Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce)

Środkowa rozgrywająca sezonu: Patricia Machado Matieli (Metraco Zagłębie Lubin)

Obrotowa sezonu: Joanna Szarawaga (MKS Perła Lublin)

Skrzydłowa sezonu: Magda Balsam (Eurobud JKS Jarosław)

Obrończyni sezonu: Adrianna Nowicka (Młyny Stoisław Koszalin)

Odkrycie sezonu (do 23 lat) Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce)

Wybór sezonu: Alona Szupyk (EKS Start Elbląg)

Królowa strzelczyń: Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce)

Skład tegorocznej kapituły:

Iwona Niedźwiedź  (ekspert telewizyjny), Małgorzata  Boluk  (WP SportoweFakty), Marek Skorupski (Handball Polska), Michał Pomorski  (zobacz.tv /Handball Polska), Paweł Kotwica  (Polska Press Grupa), Piotr Wesołowski  (Przegląd Sportowy), Sylwia Michałowska  (TVP Sport).

---> Przez lata wierna Metraco Zagłębiu Lubin. Agnieszka Jochymek kończy sportową karierę

---> Reprezentantki Polski przedłużyły kontrakty. Weronika Gawlik i Joanna Szarawaga zostają w MKS Perła Lublin

Źródło artykułu:
Czy Kinga Jakubowska była dla Ciebie najlepszą zawodniczką sezonu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Montana
17.04.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Marta jest znakomitym obrońcą,jednak w zakończonym sezonie dużo nie grała z powodu kontuzji.Cóż nie pozostaje nic,jak uszanować podjęte decyzje .  
avatar
Grieg
17.04.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Trochę za mało wyróżnień dla mistrzyń Polski - skoro Koszalin w tym roku wylądował poza podium, to na miano obrończyni sezonu chyba bardziej zasłużyła Gęga niż Nowicka. Za rok ciekawie zapowiad Czytaj całość