Liga Mistrzów: pewne zwycięstwa THW Kiel i FC Barcy Lassa. Ekipa Elverum Handball odwróciła losy meczu w Porto

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Sander Sagosen i Milos Bozović
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Sander Sagosen i Milos Bozović

W pierwszej kolejce grupy B Ligi Mistrzów 2020/2021 zespół THW Kiel ograł RK PPD Zagrzeb 31:21, zaś FC Barca Lassa uporała się z HC Motorem Zaporoże (30:25). Natomiast ekipa Elverum, która przegrywała z FC Porto 12:16, ostatecznie zwyciężyła 30:28.

Kilończycy przystępowali do rywalizacji z drużyną z Zagrzebia w roli zdecydowanych faworytów i od początku starcia narzucili swój styl gry. Od startu potyczki świetnie poczynał sobie Sander Sagosen, który raz za razem trafiał do bramki chorwackiej ekipy i goście po dziesięciu minutach prowadzili 8:3.

Od tego momentu szczypiorniści z Niemiec mogli spokojnie kontrolować boiskowe wydarzenia. Przyjezdni grali agresywnie w defensywie, dzięki czemu mogli wyprowadzać zabójcze kontrataki. Sagosena w ofensywie wsparł Harald Reinkind i THW triumfowało w I połowie zawodów 14:6.

Po zmianie stron piłkarze ręczni z Kilonii nie zamierzali zwalniać tempa i ich przewaga nad gospodarzami systematycznie rosła. W ataku brylował Domagoj Duvnjak, zaś w trudnych momentach swój klub ratował bramkarz Niklas Landin. Ostatecznie THW Kiel rozbiło RK PPD Zagrzeb różnicą 10 goli (31:21).

Również problemów z odniesieniem wyjazdowej wygranej nie miała Barca. Mistrzowie Hiszpanii od początku do końca dzielili i rządzili na ukraińskim boisku, zwyciężając 30:25. Najwięcej bramek dla zespołu z Barcelony - dziesięć - rzucił skrzydłowy Aleix Gomez.

Do 34. minuty spotkania w Porto wydawało się, że portugalska drużyna ma wszystko pod kontrolą, bo wówczas prowadziła 19:14 i nic nie zwiastowało późniejszej katastrofy.

Jednakże z czasem do walki poderwali się zawodnicy Elverum Handball, których liderem tego dnia był Alexander Blonz. Przyjezdni dość szybko - w 42. minucie - doprowadzili do remisu 21:21, by w końcowym rozrachunku odnieść wiktorię 30:28.

Liga Mistrzów, 1. kolejka gr. B:

RK PPD Zagrzeb - THW Kiel 21:31 (6:14) Najwięcej bramek: dla RK PPD Zagrzeb - Filip Vistorop 6, Milos Bozović 4; dla THW Kiel - Sander Sagosen 7, Niclas Ekberg 6, Harald Reinkind 5.

HC Motor Zaporoże - FC Barca Lassa 25:30 (11:13) Najwięcej bramek: dla HC Motor Zaporoże - Aidenas Malasinskas 7, Wiaczesław Bokhan i Dmytro Horihna - po 4; dla FC Barca Lassa - Aleix Gomez 10, Luka Cindrić 5, Dika Mem i Haniel Langaro - po 4.

Liga Mistrzów, 1. kolejka gr. A:

FC Porto Sofarma - Elverum Handball 28:30 (16:12) Najwięcej punktów: dla FC Porto Sofarma - Rui Silva, Antonio Areia i Victor Iturriza - po 5; dla Elverum Handball - Alexander Blonz 10, Dominik Mathe 5.

Czytaj też: -> Liga Mistrzów: Łomża VIVE Kielce zaczęła od porażki. SG Flensburg-Handewitt na inaugurację rozgrywek -> Liga Mistrzów. Wygrana uciekła Łomży VIVE. "Dwa punkty na wyciągnięcie ręki"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy THW Kiel wygra grupę B Ligi Mistrzów 2020/2021?