PGNiG Superliga Kobiet. Emocje na Podkarpaciu. Wygrana Młynów Stoisław po rzutach karnych

W Jarosławiu wszystko musiało rozstrzygnąć się na siódmym metrze. W konkursie rzutów karnych lepiej poradziły sobie zawodniczki Młyny Stoisław Koszalin, które zwyciężyły na wyjeździe dzięki obronie i świetnej postawie bramkarek.

Małgorzata Boluk
Julija Andrijczuk i Natalia Wołownyk (po prawej) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Julija Andrijczuk i Natalia Wołownyk (po prawej)
Spotkanie otwierające drugą kolejkę zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet obfitowało w liczne zwroty akcji i w regulaminowym czasie gry zakończyło się sprawiedliwym remisem.

W pierwszej połowie, do dwudziestej minuty, oglądaliśmy niesamowicie zaciętą wymianę ciosów, bramkarskie popisy Aleksandry Krebs z Młynów Stoisław Koszalin i skuteczne ataki w wykonaniu dynamicznej Walentyny Nieściaruk. Później lepszy fragment zaliczyły koszalinianki (9:13 w 24'), ale w kolejnych minutach brakowało im skuteczności i recepty na pokonanie Karoliny Szczurek.

Należy przyznać, że golkiperki Młynów Stoisław Koszalin zrobiły w piątek na parkiecie dużą różnicę. Bardzo dobry występ ma za sobą także wspomniana wcześniej Karolina Szczurek, dzięki której jarosławianki w ostatnim kwadransie zawodów prowadziły różnicą trzech bramek, a później, po precyzyjnym rzucie Martyny Żukowskiej, podwyższyły przewagę do czterech trafień (23:19 w 54').

Zawodniczki Adriana Struzika znajdowały się w bardzo trudnym położeniu, ale nie poddały się i ruszyły do odrabiania strat. Szczypiornistki Młynów Stoisław zacieśniły szyki obronne, kapitalnie zagrały blokiem i doprowadziły do wyrównania na 33 sekundy przed końcową syreną.

Znakomitą końcówkę zaliczyły Natalia Filończuk i młoda, nowa obrotowa koszalinianek - Daria Somionka, która w krótkim odstępie czasu dwa razy wpisała się na listę strzelczyń i wywalczyła do tego jeszcze jeden rzut karny.

Na siódmym metrze więcej zimnej krwi zachowały koszalinianki. Swoje próby wykorzystały Julija Andrijczuk, Dominika Grobelska, Anna Mączka, Hanna Rycharska i Gabriela Urbaniak, a interwencję na wagę wygranej zaliczyła Aleksandra Krebs, która zatrzymała Martynę Żukowską.

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 24:24 (14:15) k. 3:5

JKS: Szczurek, Ciąćka - Żukowska 9, Nestsiaruk 5, Matuszczyk 3, Szymborska 3, Kozimur 2, Parandi 1, Pietras 1, Donets, Guziewicz, Strózik.
Karne: 6/7
Kary: 6 min.

Młyny Stoisław: Krebs, Filończuk - Mączka 7, Smolich 4, Wołownyk 4, Urbaniak 3, Andrijczuk 2, Rycharska 2, Somionka 2, Borysławska, Grobelska, Kowalik, Nowicka.
Karne: 2/3
Kary: 12 min.

Sędziowie: Andrzej Chrzan i Michał Janas

---> Europejskie puchary i mecze reprezentacji Polski w Eurosporcie do 2026 roku!
---> Liga Mistrzów. Wygrana uciekła Łomży VIVE. "Dwa punkty na wyciągnięcie ręki"

Która drużyna odniesie w pierwszej rundzie rozgrywek więcej zwycięstw?