PGNiG Superliga: konkurs rzutów karnych w Lubinie. Stal Mielec z pierwszą wygraną

SPR Stal Mielec przełamała się i w poniedziałek świętowała pierwszą wygraną w sezonie 2020/2021. Ekipa Dawida Nilssona pokonała po rzutach karnych grające u siebie MKS Zagłębie Lubin.

Małgorzata Boluk
Bramkarz Zagłębia Lubin Marcin Schodowski (L) i Łukasz Janyst (P) ze Stali Mielec PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Bramkarz Zagłębia Lubin Marcin Schodowski (L) i Łukasz Janyst (P) ze Stali Mielec
MKS Zagłębie Lubin przez długi czas szukało swojego rytmu, a drużyna gości wystartowała wręcz koncertowo. SPR Stal Mielec prowadziła na Dolnym Śląsku nawet różnicą pięciu bramek (2:7 w 13'), jednak w drugim kwadransie zawodów nie potrafiła zatrzymać Marka Marciniaka i Romana Czyczykały.

Zespół gospodarzy w końcówce pierwszej połowy zniwelował straty do jednego trafienia, a po zmianie stron wdał się z rywalem w zaciętą wymianę ciosów.

Ekipa z Mielca po poniedziałkowym starciu na Dolnym Śląsku może odczuwać też lekki niedosyt, bo zaistniała nawet szansa na wygraną w regulaminowym czasie gry (23:25 w 51'). W ostatniej minucie rywalizacji prowadzenie przywrócił przyjezdnym Paweł Wilk, a MKS Zagłębie Lubin miało już tylko sześć sekund na odpowiedź.

Trener Jarosław Hipner poprosił o czas, a po krótkiej przerwie sprawy w swoje ręce wziął Maciej Tokaj, który popisał się fenomenalnym trafieniem z dystansu. Oznaczało to, że w stolicy polskiej miedzi zwycięzcę wyłoni konkurs rzutów karnych.

SPR Stal Mielec "siódemki" wykonywała bezbłędnie, a do tego mogła liczyć na wsparcie golkiperów. Tomasz Wiśniewski zatrzymał doświadczonego Michała Stankiewicza, a Goran Andjelić wygrał pojedynek z najskuteczniejszym graczem meczu - Jakubem Bogaczem.

MKS Zagłębie Lubin - SPR Stal Mielec 30:30 (13:14) k. 3:4

Zagłębie: Bartosik, Schodowski, Wiącek - Bogacz 11, Stankiewicz 5, Czyczykało 5, Marciniak 4, Tokaj 2, Gębala 2, Pietruszko 1, Drobiecki, Netz, Pawlaczyk, Hajnos.