PGNiG Superliga Kobiet. Niespodzianki nie było. MKS Zagłębie Lubin lepsze od Eurobudu JKS Jarosław

EUROBUD JKS Jarosław przegrał z MKS-em Zagłębie Lubin 22:30 w meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe po tym zwycięstwie zajmują drugie miejsce w tabeli rozgrywek.
Daniel Kordulski
Karolina Kochaniak PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Karolina Kochaniak

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęło Zagłębie. Najpierw dobrze broniły, a potem same skutecznie kontrowały. Tylko dobra postawa w jarosławskiej bramce Karoliny Szczurek sprawiała, że prowadzenie rywalek nie było wyższe (4:1 w 5. minucie). Gospodynie poprawiły swoją grę i zdołały zdobyć gola kontaktowego. Okazało się, że tylko chwilowo, bo Miedziowe systematycznie odzyskiwały przewagę. Zawodniczki Eurobudu JKS-u wciąż miały duże problemy w ofensywie. Po kwadransie wynik brzmiał 5:11.

Co warto zauważyć, doskonale funkcjonował blok Zagłębia, który zatrzymywał rzuty z drugiej linii. W drużynie gospodyń oprócz Szczurek, która obroniła dwa karne, wyróżnić trzeba jeszcze lewe skrzydło w osobie Julii Pietras. To głównie one ratowały zespół w krytycznych momentach.

Na początku drugiej połowy z rzutem z drugiej linii włączyła się Aleksandra Zimny. Drużyna Reidara Moistada grała na dwie obrotowe, co przynosiło czasem efekt, ale Zagłębie dosyć szybko rozczytało ten manewr. W 50. minucie zrobiło się 24:17 i Miedziowe spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Jarosławianki mogły już tylko myśleć o zmniejszeniu straty.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Zagłębie Lubin 22:30 (9:16)

Eurobud JKS: Szczurek - Donets, Matuszczyk 3, Nieściaruk 2, Pietras 5, Zimny 6, Mikosz 1, Strózik, Szymborska, Kozimur 3, Parandii 2