Turniej Trzech Narodów. Dobry występ Biało-Czerwonych. Polacy pokonali Rosjan

Znacznej poprawie w ciągu ostatnich 24 godzin uległa gra reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni w Jastrzębiu-Zdroju w ostatnim meczu 2020 roku pokonali reprezentację Rosji 25:23.

Aneta Szypnicka-Staniec
Michał Olejniczak PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Michał Olejniczak
Jedno jest pewne - w starciu z Rosjanami Biało-Czerwoni spisali się zdecydowanie lepiej niż w poniedziałkowym meczu z Algierią. Chociaż trzeba przyznać, że poprzeczka nie była zawieszona wysoko. W spotkaniu z drużyną z Afryki Polacy wyglądali na kompletnie zagubionych, notowali długie przestoje, popełnili masę błędów, brakowało im zgrania i pomysłu, na dodatek kulała komunikacja.

W pojedynku z Rosjanami było natomiast dużo zaangażowania i to przełożyło się na jakość gry. Podopieczni Patryka Rombla wyciągnęli wnioski z pierwszego meczu i wyszarpanego zwycięstwa i tym razem walczyli z dużym zacięciem. Biało-Czerwoni przede wszystkim grali mocno i czujnie w obronie. Kilka ważnych obron w pierwszej połowie zanotował Piotr Wyszomirski, w drugiej części spotkania doskonałe parady zaliczał też Mateusz Kornecki.

Polacy błędów się oczywiście nie ustrzegli - momentami słabo wyglądało wykańczanie akcji, skuteczność w stuprocentowych sytuacjach to element zdecydowanie do poprawy. W starciu z Rosjanami wiele wynagradzał natomiast zapał. Szkoleniowiec Biało-Czerwonych rotował składem - w trudnym i ważnym momencie na boisku pojawili się między innymi Arkadiusz Ossowski i Szymon Działakiewicz

O ile pierwsza połowa była wyrównana, o tyle w drugiej połowie już zdecydowanie prym wiedli gospodarze. Polacy do dobrej gry w obronie, dołożyli moc w ofensywie i szybko odskoczyli rywalom. W 42. minucie prowadzili już pięcioma trafieniami i grali zupełnie bez kompleksów. Bardzo dobrze wyglądało przede wszystkim wyprowadzanie kontrataków.

W końcówce zaczęła szwankować koncentracja, Polacy znów mieli problemy ze skutecznym zakończeniem swoich ataków i przewaga pięciu bramek szybko stopniała do zaledwie dwóch oczek. Na niespełna trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem o czas poprosił Rombel. Trener próbował uspokoić swoich zawodników, ale nerwowo było samego końca. Ostatecznie Biało-Czerwoni zwyciężyli 25:23.