PGNiG Superliga Kobiet. Zagłębie nie pozostawiło wątpliwości. Pewna wygrana w Jarosławiu

Nie było mowy o niespodziance w meczu Eurobud JKS Jarosław - Zagłębie Lubin. Liderki tabeli PGNiG Superligi Kobiet szybko uzyskały wysoką przewagę, którą pielęgnowały do samego końca.

Michał Gałęzewski
Joanna Drabik Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Joanna Drabik
Za Zagłębiem Lubin przemawiało tego dnia wszystko - ostatnie wyniki, doświadczenie w PGNiG Superlidze czy wreszcie szerszy, jakościowy skład. Co prawda pierwszą bramkę rzuciła Martyna Żukowska, jednak po chwili na boisku zaczęło istnieć już tylko Zagłębie.

Lubinianki bardzo szybko wyszły na prowadzenie, które podwyższały w doskonałym tempie. Bardzo dobra gra w obronie Miedziowych spowodowała, że przez 18 minut Eurobud JKS zdobył tylko jedną bramkę! W tym czasie lubinianki trafiały aż ośmiokrotnie, co pozwoliło im na ułożenie sobie meczu.

Pod koniec I połowy Eurobud JKS zaczął znajdować drogę do bramki Zagłębia, jednak o odrobieniu straty nie było mowy. Bardzo dobrze w ekipie z Lubina grała Kinga Grzyb, która do przerwy miała na swoim koncie sześć bramek.

Na czas obie drużyny schodziły przy wyniku 7:14, jednak od początku drugiej części spotkania za odrabianie strat wzięły się jarosławianki. Drugą połowę zaczęły od wyniku 4:1 i gdy trafiła Olesia Parandi, na tablicy widniał już rezultat 11:15.

W teorii Eurobud JKS miał możliwość jeszcze powalczyć, jednak od stanu 12:16 kolejną serię, tym razem 10 zdobytych bramek przy zaledwie 1 straconej, zbudowały prowadzące w tabeli zawodniczki z Lubina. Do samego końca Zagłębie kontrolowało sytuację, wygrywając 29:17.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Zagłębie Lubin 17:29 (7:14)

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka - Żukowska 4, Matuszczyk 3, Parandii 3, Mikosz 2, Pietras 2, Kozimur 1, Strózik 1, Zimny 1 oraz Doniec, Guziewicz, Niesciaruk.