I liga mężczyzn grupa D. Wpadka Padwy, ważne zwycięstwa Orlen Upstream SRS-u i Zagłębia

MKS Padwa Zamość przegrała w Zawierciu z miejscowym Viretem CMC 31:33. Skorzystały na tym zespoły z Przemyśla i z Sosnowca, które zrównały się punktami z drużyną z Zamościa.

Michał Gałęzewski
Piłki do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Dawid Lis / Piłki do gry w szczypiorniaka
W grupie D I ligi mężczyzn trwa walka o zwycięstwo. MKS Padwa Zamość do przerwy prowadziła w Zawierciu z miejscowym Viretem CMC, jednak w drugiej połowie drużyna z województwa śląskiego zdołała wyjść nawet na pięciobramkowe prowadzenie, po serii 6 zdobytych bramek przy jednej straconej od 38. do 43. minuty. Do końca Padwa, w której grał zdobywca 13 bramek Tomasz Fugiel próbowała odrobić stratę, jednak kluczową bramkę rzucił Jakub Romian i gospodarze wygrali 33:31.

Na porażce Padwy zyskały dwa pozostałe zespoły. Trudniejsze zadanie miało Zagłębie, które mierzyło się z czwartym w tabeli KSZO Ostrowiec, w którym występuje Grzegorz Tkaczyk. Tym razem były reprezentant Polski nie zdobył żadnej bramki, a drużyna z Sosnowca, przy 10 bramkach Łukasza Płonki wygrała 29:27. Jeszcze na trzy minuty przed końcem był remis, ale bramki rzucili Marceli Migała i Arkadiusz Kowalski.

Swoje spotkanie, zgodnie z przewidywaniami wygrał też Orlen Upstream SRS Przemyśl, który zwyciężył z AZS-em UJK Kielce 32:25. Gospodarze już w I połowie prowadzili różnicą sześciu bramek i pomimo ambitnej gry gości, którzy doszli do rywala na dwie bramki, spotkanie zakończyło się wynikiem 32:25. Ostatni mecz kolejki zakończył się natomiast w samej końcówce meczu. Piąte w tabeli KSSPR Końskie przed ostatnią minutą prowadziło z ostatnią w tabeli Wisłą Sandomierz 24:23. W ciągu ostatnich 60 sekund padły cztery bramki, w tym trzy dla drużyny z Końskich, która wygrała 27:24.