PGNiG Superliga. Pogrom w Płocku po przerwie, choć pachniało niespodzianką

Orlen Wisła Płock zgodnie z oczekiwaniami pokonała Chrobrego Głogów 34:20. Gospodarze nie wygrali jednak bezproblemowo, ekipa z Głogowa przez długi czas potrafiła walczyć jak równy z równym.

Michał Gałęzewski
Michał Daszek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Michał Daszek
Przed meczem Orlenu Wisły Płock z Chrobrym Głogów było jasne, który z zespołów jest faworytem. Początek nie pokazywał jednak różnicy pomiędzy tymi zespołami. Przez pewien czas nawet przeważali goście, którzy potrafili w I połowie rzucić cztery bramki z rzędu!

Gdy do płockiej bramki w 15. minucie trafił Dawid Przysiek, na tablicy wyników widniał już rezultat 6:8! O czas poprosił Xavier Sabate, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku - po chwili dziewiątą bramkę dla Chrobrego rzucił Rafał Jamioł.

Orlen Wisła przegrywała, a do tego na ławkę kar usiadł Krzysztof Komarzewski. Chrobry nie potrafił skorzystać z faktu absencji na boisku wychowanka Wybrzeża - wręcz przeciwnie, Orlen Wisła zaczęła odzyskiwać przewagę na boisku. Płocczanie rzucili pięć bramek z rzędu, wracając na prowadzenie. Jeszcze na trzy minuty przed przerwą było tylko 14:13, bramki w I połowie rzucali jednak jedynie Jeremy Toto i Przemysław Krajewski.

W pierwszej połowie Chrobry potrafił grać jak równy z równym z faworyzowanym rywalem i podobnie było na początku drugiej części. Gdy trafił w 36. minucie Rafał Jamioł, w Płocku było zaledwie 18:16. Od tego momentu na boisku panowała jednak już tylko jedna drużyna.

Orlen Wisła zamurowała obronę, wyszły z tego łatwe bramki w ataku, rzucane przez płocczan hurtowo. Zawodnicy z Głogowa nie potrafili sobie z tym poradzić i płocczanie zdołali zbudować serię 10 bramek zdobytych, przy jednej straconej.

Było już po meczu. Do samego końca Chrobry Głogów nie zdołał się już podnieść i mimo pojedynczych dobrych zagrań ze strony ekipy z Głogowa, zwycięzca był już jasny. Orlen Wisła Płock wygrała 34:20, a wynik spotkania ustalił Leo Dutra. Orlen Wisła umocniła się na pozycji wicelidera, Chrobry pozostaje na ósmej lokacie, mając zaledwie punkt straty do piątej.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 34:20 (16:13)

Orlen Wisła: Morawski (8/26 - 31%), Rybicki (2/3 - 67%) - Daszek 5, Mihić 4, Vejin 4, Szita 4, Toto 3, Komarzewski 3, Krajewski 3, Ruiz 2, Fernandez 2, Mindegia 2, Dutra 1, Czapliński 1 oraz Terzić, Stenmalm.