I liga mężczyzn grupa C. Sensacji nie było, KPR Legionowo wygrał ligę

KPR Legionowo musiał w ostatniej kolejce grupy C pokonać SMS ZPRP Płock i pewnie pokonał ostatni zespół ligi, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo i prawo gry w turnieju o awans do PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
KPR Legionowo WP SportoweFakty / Kuba Snop / Na zdjęciu: KPR Legionowo
W Płocku był remis do 9. minuty, później zawodnicy KPR-u Legionowo zaczęli przeważać. Do przerwy było co prawda tylko 16:19, ale już w 40. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 18:26. Do końca ekipa z Legionowa nie odpuściła i ostatecznie wygrała 33:25, wygrywając ligę.

Teoretyczne szanse na zwycięstwo w lidze mieli zawodnicy z Białej Podlaskiej, jednak ich zwycięstwo w Radomiu niewiele już dało. Na podium znalazł się też MKS Wieluń, który wygrał w Warszawie z miejscowym AZS-em UW.

W ostatniej ligowej kolejce swoje mecze wygrały też rezerwy Azotów Puławy oraz Jurand Ciechanów, który po emocjonującym spotkaniu pokonał Anilanę Łódź 27:26.

I liga mężczyzn grupa C, 22. kolejka:

Azoty II Puławy - MKS Mazur Sierpc 31:28 (18:10)

Najwięcej bramek: dla Azotów - Karol Przychodzeń 8, Kacper Baranowski 7, Kamil Konieczny 6; dla Mazura - Jakub Malinowski 10, Sylwester Lisicki 8, Adam Laskowski 3.

SMS ZPRP Płock - KPR Legionowo 25:33 (16:19)

Najwięcej bramek: dla SMS-u - Marek Hryniewicz 7, Andrzej Widomski 6, Tobiasz Górski 3; dla KPR-u - Tomasz Kasprzak 5, siedmiu zawodników po 3.

KS Uniwersytet Radom - AZS AWF Biała Podlaska 24:35 (9:17)

Najwięcej bramek: dla Uniwersytetu - Aleksy Radwański 6, Piotr Sikora 5, Piotr Pawelec, Marek Kubajka - po 3; dla AZS-u AWF - Norbert Maksymczuk 6, Łukasz Kandora 5, Michał Bekisz, , Leon Łazarczyk, Patryk Niedzielenko - po 4.

SCKS Jurand Ciechanów - Anilana Łódź 27:26 (15:11)

Najwięcej bramek: dla Juranda - Patryk Dębiec 8, Marcin Smolarek 5, Bartosz Smoliński 4; dla Anilany - Szymon Krajewski 8, Adrian Kucharski 6, Kamil Katusza 4.

AZS UW Warszawa - MKS Wieluń 25:31 (12:17)

Najwięcej bramek: dla AZS-u UW - Tomasz Bulej 5, Artur Bienenda, Dawid Szpejna - po 4; dla MKS-u - Krzysztof Węcek 9, Arkadiusz Galewski 7, Błażej Golański 5