PGNiG Superliga. Nieoficjalnie: Ukrainiec ma wzmocnić Grupę Azoty Tarnów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: drużyna Grupy Azoty Tarnów
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: drużyna Grupy Azoty Tarnów
zdjęcie autora artykułu

Utalentowany zawodnik może trafić na wypożyczenie z Motoru Zaporoże do PGNiG Superligi. Blisko pozyskania ukraińskiego rozgrywającego jest Grupa Azoty Tarnów.

Chodzi o 21-letniego Tarasa Minockiego, praworęcznego rozgrywającego, mogącego obsadzić wszystkie pozycje w drugiej linii. Ukrainiec jest uznawany za spory talent, pokazał się z korzystnej strony w Lidze Mistrzów. W sezonie 2020/21 rzucił nawet 13 bramek, w tym trzy finaliście rozgrywek z Aalborga.

W Tarnowie może przydać się jako zmiennik mocno obciążanego Rennosuke Tokudy. Do Grupy Azoty dołączy też obrotowy Mateusz Kaźmierczak z Grupy Azoty Tarnów oraz weteran Sasza Buszkow z Górnika Zabrze. Nowe kontrakty podpisali dotychczasowi liderzy jak Tokuda, Przemysław Mrozowicz czy Kirył Kniaziew.

Do tej pory gracze z przeszłością w Motorze Zaporoże dali się zapamiętać z dobrej strony po okresie w Superlidze. Chociażby Dmytro Horiha wyjeżdżał z ojczyzny jako zmiennik, a po powrocie do Zaporoża z wypożyczenia do Pogoni Szczecin stał się ważnym graczem mistrzów Ukrainy. W trakcie pobytu na Pomorzu nie zawiódł też bramkarz Portowców Anton Terekhof.

ZOBACZ: Wybrzeże ma obrotowego Wałach zostaje w Polsce

ZOBACZ WIDEO: Igrzyska w Tokio będą dla sportowców katorgą. "Mamy być odizolowani totalnie"

Źródło artykułu: