Pierwsze sparingi na plus. Orlen Wisła Płock zaczęła towarzyskie granie

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock mają za sobą pierwsze mecze kontrolne. Ekipa Nafciarzy w ramach przygotowań do nowego sezonu wysoko pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i HC Banik Karvina.

MB
szczypiorniści Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: szczypiorniści Orlen Wisły Płock
Orlen Wisła Płock po tygodniach treningów w końcu mogła sprawdzić się w grze. Drużyna wicemistrzów na początek zmierzyła się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Towarzyski mecz podzielony był na trzy tercje, a ekipa Nafciarzy bez większych problemów wygrała każdą z nich (11:9, 14:12, 11:7).

Kolejnym sparingpartnerem podopiecznych Xavier Sabate był aktualny wicemistrz Czech, HC Banik Karvina. Co też istotne, spotkanie odbyło się przy obecności publiczności, która mogła zobaczyć w akcji nowych zawodników płockiego klubu.

Z początku spotkanie miało wyrównany przebieg, ale po pierwszym kwadransie rywalizacji zarysowywać zaczęła się już przewaga gospodarzy. W budowaniu prowadzenia pomogło trio w składzie Dmitrij Żytnikow, Lovro Mihić i Tin Lucin. Orlen Wisła do przerwy prowadziła różnicą sześciu bramek (17:11), a po zmianie stron jeszcze podkręciła tempo.

Z dobrej strony pokazał się między innymi Mikołaj Czapliński, który w 38. minucie meczu powiększył prowadzenie miejscowych do dziewięciu trafień. Świetne wejście zaliczył także Krystian Witkowski. Bramkarz Nafciarzy w końcówce popisywał się efektownymi interwencjami, przyczyniając się do wysokiej wygranej (35:25).

Następny sparing Orlen Wisła rozegra 21 sierpnia o godzinie 13:00. Płocczanie zmierzą się u siebie z Azotami Puławy.

---> Gwałtowne zmiany u Niemców. Gwiazdy odchodzą!