PGNiG Superliga. Wymagająca inauguracja beniaminka, na Perłę nie wystarczyło

Beniaminek PGNiG Superligi Kobiet, Suzuki Korona Handball Kielce przegrał z MKS-em Funfloor Perłą Lublin 22:29 w meczu 1. kolejki. Po dwóch stronach barykady grały dwie siostry - Magda i Dominika Więckowskie.

Michał Gałęzewski
zawodniczki MKS-u Funfloor Perły Lublin Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodniczki MKS-u Funfloor Perły Lublin
Już po losowaniu terminarza było jasne, że pierwszy mecz po kilku sezonach na pierwszoligowym froncie Suzuki Korony Handball Kielce będzie trudną potyczką. Od samego początku w kieleckiej hali dużo lepiej spisywały się lublinianki, które pomimo dwóch indywidualnych kar w 8. minucie, po bramce Andrijany Tatar prowadziły już 4:0.

Pierwszą, historyczną bramkę dla Suzuki Korony Handball po powrocie do ligi zdobyła Marta Rosińska i dało to kielczankom przypływ pewności siebie. Gdy rzut karny wykonała skutecznie grająca tego dnia przeciwko siostrze Magda Więckowska, ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego przegrywała już tylko 3:5. W I połowie zawodziła jednak skuteczność w zespole z Kielc. Ekipa prowadzona przez Pawła Tetelewskiego zdobyła do 30. minuty zaledwie 7 bramek. W tym samym czasie, drużyna z Lublina miała już 12 trafień.

Drugą połowę od bramki rozpoczęła Jaqueline Anastacio, po czym generalnie obie drużyny nie potrafiły zdecydowanie dominować, zdobywając kilku bramek z rzędu. To było oczywiście po myśli lublinianek. MKS Funfloor Perła miała przecież zbudowaną przewagę do przerwy.

Spotkanie było rozgrywane w dość wolnym tempie i Suzuki Korona Handball nie potrafiła dynamicznymi akcjami odmienić losów spotkania. Wręcz przeciwnie, gdy na kwadrans przed końcem trafiła Oktawia Płomińska, na tablicy wyników widniał już rezultat 15:22.

W tym momencie jednak doświadczone faworytki zaczęły popełniać błędy i przez 9 minut rzuciły zaledwie jedną bramkę. W tym czasie to beniaminek zaczął odrabiać starty, a gdy na 10 minut przed końcem trafiła Michalina Pastuszka, było już tylko 19:23. Wszystko było możliwe, jednak kielczanki nie poszły za ciosem i chociaż świetnie broniły, popełniały katastrofalne błędy w obronie.

Impas MKS-u przełamała dopiero Dominika Więckowska rzutem z koła. Beniaminek miał tego dnia jeszcze za mało argumentów w ofensywie, by móc rywalizować z tak utytułowanym rywalem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:29 i komplet punktów pojechał do Lublina.

Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Funfloor Perła Lublin 22:29 (7:12)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska - M.Więckowska 5, Kowalczyk 4, Grabarczyk 3, Rosińska 3, Pastuszka 3, Pękala 1, Gruszczyńska 1, Kędzior 1, Zimnicka 1 oraz Czekala, Jasińska, Staszewska.