Mistrzynie Polski przywitały się z Europą. Awans odbierze im tylko kataklizm

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
zdjęcie autora artykułu

MKS Zagłębie Lubin nie zawiodło i w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej bardzo pewnie pokonało szwajcarski LC Bruhl Handball. Znakomite zawody rozegrały przede wszystkim bramkarki.

- Mieliśmy materiały wideo do analizy. To zespół, składający się z rodzimych piłkarek ręcznych, wspartych z takich krajów jak Austria, Węgry, Dania, Niemcy czy nawet Polska. Gra tam dobrze nam znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska. Także można powiedzieć, że to taki międzynarodowy zespół - powiedziała trenerka lubińskiego klubu, Bożena Karkut.

MKS Zagłębie Lubin ze szwajcarskim zespołem poradziło sobie bez najmniejszych problemów i w rewanżu będzie bronić dwucyfrowej zaliczki. Awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej odbierze im tylko kataklizm.

Co złożyło się na tak wysoką wygraną? Na pewno bardzo dobra postawa w obronie i dyspozycja bramkarek. Więcej minut otrzymała standardowo Monika Maliczkiewicz, która zaliczyła aż piętnaście skutecznych interwencji i grała z 48-procentową skutecznością. Dodatkowo świetne zmiany dawała Monika Wąż, która odbiła cztery z siedmiu rzutów rywalek, w tym dwa rzuty karne.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Wygląda jak modelka. "Polska" krew!

W ofensywie brylowały przede wszystkim Adrianna Górna i Daria Zawistowska. Dużo bramek padało także z koła po dograniach do Jovany Milojević lub Patrycji Nogi. Trenerka złotych medalistek mogła mieć jedynie lekkie zastrzeżenia do skuteczności przy rzutach z dystansu.

Drugie spotkanie pomiędzy LC Bruhl Handball i MKS Zagłębiem Lubin odbędzie się 23 października o godzinie 14:00. W trzeciej rundzie eliminacji na zwyciężczynie dwumeczu czeka już rosyjska Zwiezda Zwienigorod.

LC Bruhl Handball - MKS Zagłębie Lubin 19:35 (11:22)

LC Bruhl Handball: Schlachter, Dokovic - Kernatsch 1, Brunner, Panic 2, Ackermann, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 2, Gutkowska 5, Hess 1, Futura, Baric 1, Simova. Karne: 3/5 Kary: 6 min.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Jakubowska 5, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 7, Miłek 1, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 7, Kochaniak-Sala 3, Matieli, Noga 3, Milojević 4 Karne: 4/5 Kary: 6 min.

Sędziowie: Anatolij Nowikow i Walerij Rożkow (z Ukrainy)

---> Liga Centralna: milowy krok w profesjonalizacji kolejnych rozgrywek piłki ręcznej w Polsce ---> Norwegowie budują gwiazdozbiór. Nowa potęga coraz bliżej

Źródło artykułu: