Coraz trudniejsza sytuacja Suzuki Korony Handball

Suzuki Korona Handball Kielce nie ma prostego startu PGNiG Superligi. Zawodniczki ze stolicy woj. świętokrzyskiego przegrały tym razem z Eurobud JKS-em Jarosław (26:31).

Michał Gałęzewski
zawodniczki Eurobud JKS-u Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodniczki Eurobud JKS-u Jarosław
W ciągu pierwszych sześciu spotkań po awansie do PGNiG Superligi Kobiet, zawodniczki Suzuki Korony Handball Kielce zdobyły zaledwie punkt. W meczu z Eurobud JKS-em Jarosław podopieczne Pawła Tetelewskiego liczyły na pierwszy komplet punktów w sezonie szczególnie, że sytuacja w tabeli wygląda dla kielczanek bardzo źle.

Gospodynie od początku pracowały na dobry wynik i gdy w 5. minucie trafiła Alicja Pękala, na tablicy widniał już rezultat 4:2. Trzy kolejne skuteczne rzuty oddały jednak szczypiornistki z Podkarpacia. Zawodniczki Suzuki Korony Handball grały jednak ambitnie. Szczególnie aktywna była Magda Więckowska, a przed przerwą gospodynie potrafiły pokazać swoją wyższość.

Szczypiornistki z Kielc powiększyły przewagę nawet do trzech bramek, na koniec I połowy na 15:13 rzuciła jednak Olivera Vukcević. Po przewadze kielczanek, już na początku drugiej połowy, pozostało wspomnienie. Początek tej części meczu 4:1 wygrały jarosławianki i gdy trafiła Katarzyna Kozimur, było już 16:17.

Przez długi czas Korona Handball Kielce nie potrafiła przeciwstawić się zespołowi Eurobud JKS-u. Gdy z karnego na sześć minut przed końcem meczu trafiła Magda Balsam, ekipa z Jarosławia prowadziła już 28:22. W tym momencie ostatnią próbę zmiany losów meczu podjęły kielczanki.

Trzy bramki z rzędu rzuciła Alicja Pękala, zmniejszając straty do trzech trafień. Tuż po swoim ostatnim celnym rzucie, Pękala otrzymała jednak dwuminutową karę, która pokrzyżowała nadzieje ekipy z Kielc. Eurobud JKS już nie wypuścił zwycięstwa z rąk i wygrał ostatecznie 31:26. Utrzymanie Suzuki Handball może być niezwykle trudnym zadaniem.

Suzuki Korona Handball Kielce - Eurobud JKS Jarosław 26:31 (15:13)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska, Hibner - Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Kowalczyk 1, Gliwińska 1 oraz Czekala, Zimnicka, Staszewska.