Oficjalnie: powstaje nowa potęga. Gwiazdy na północy Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Cathrin Mueller / Na zdjęciu: Sander Sagosen
Getty Images / Cathrin Mueller / Na zdjęciu: Sander Sagosen
zdjęcie autora artykułu

Norweskie Trondheim zamierza dołączyć do europejskiej czołówki. Klub ze Skandynawii ogłosił sześć transferów, do składu dołączą gwiazdy piłki ręcznej.

Rewolucję w Kolstad Handball zapowiadano od kilku tygodni, norweskie media zdradzały coraz więcej szczegółów, ale wszystko wyjaśniło się dopiero podczas konferencji prasowej klubu. Z drużyną łączono więcej nazwisk, ostatecznie kontrakty podpisało na razie sześciu nowych zawodników.

Za absolutny hit trzeba uznać pozyskanie dwóch czołowych graczy Bundesligi, Sandera Sagosena z THW Kiel (który zaczynał tam karierę) i Magnusa Abelvika Roeda. Obaj dołączą do Kolstad w 2023 roku, tak jak reprezentacyjny bramkarz Torbjorn Bergerud z duńskiego GOG. Rok wcześniej do klubu trafią Islandczycy Janus Dadi Smarason i Sigvaldi Gudjonsson (z Łomży Vive Kielce), a także obrotowy Magdeburga Magnus Gullerud. Budżet zespołu w 2023 roku ma przekroczyć sześć milionów euro! Głównym sponsorem firma REMA 1000.

Kolstad jest obecnie ligowym średniakiem, ale zamierza zdetronizować Elverum, by w 2023 roku zagrać w Lidze Mistrzów. W dalszej perspektywie celem zespołu jest zwycięstwo w tych rozgrywkach.

ZOBACZ: Trudna przeprawa Azotów Niesamowity występ w I lidze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

Źródło artykułu: