Zimny prysznic już na starcie. Wicemistrzynie Polski tego się nie spodziewały

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce wywalczyły w sobotę komplet punktów, ale wygrana z ostatnią Suzuki Koroną Handball Kielce wcale łatwo nie przyszła. Wicemistrzynie Polski takiego przebiegu spotkania z pewnością się nie spodziewały.

MB
Mariola Wiertelak PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak
Wicemistrzynie Polski z Kobierzyc w minionej kolejce przerwały w PGNiG Superlidze Kobiet serię porażek i do starcia z Suzuki Koroną Handball Kielce przystąpiły w dobrych nastrojach. Miało być łatwo i przyjemnie, a tymczasem kielczanki podniosły ciśnienie podopiecznym Edyty Majdzińskiej już w pierwszych minutach meczu.

Czy ktoś spodziewał się takiego początku? Zawodniczki Pawła Tetelewskiego grały jak z nut i prowadziły na wyjeździe... sześć do jednego! Nie pomogła nawet przerwa na żądanie, wzięta przez szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska. Małgorzata Hibner murowała bramkę.

KPR odblokował się w dziewiątej minucie meczu po bramce Alony Szupyk. Bardzo dobry fragment zaliczyła także Mariola Wiertelak, a na bocznym rozegraniu zamieszanie robiła Vitoria Macedo. Srebrne medalistki złapały kontakt (7:8 w 13'), a później, po bardzo dobrej końcówce, zdołały zakończyć pierwszą połowę na skromnym prowadzeniu.

W meczu nie brakowało nerwów i ostrych zagrań, o których mogą świadczyć liczne wykluczenia. Bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymała nawet jedna z najbardziej doświadczonych kielczanek - Marta Rosińska.

Suzuki Korona Handball Kielce wierzyła w korzystny wynik i dzielnie dotrzymywała kroku wyżej notowanej drużynie z Kobierzyc. Na początku ostatniego kwadransa zawodów błyszczała między innymi Katarzyna Grabarczyk (22:23 w 48'), ale w pewnym momencie wszystko się zacięło.

Kilka błędów rywalek wystarczyło, żeby to kobierzyczanki przejęły inicjatywę i w końcówce spotkania wypracowały sobie bezpieczną przewagę, która dała im kolejny komplet punktów w PGNiG Superlidze Kobiet. MVP meczu została wybrana Alona Szupyk, a w ekipie gości wyróżniono Małgorzatę Hibner.

KPR Gminy Kobierzyce - Suzuki Korona Handball Kielce 31:27 (15:14)

KPR: Zima - Macedo 6, Szupyk 5, Wiertelak 5, Wicik 4, Janas 3, Tomczyk 2, Kozioł 2, Ważna 2, Buklarewicz 1, Despodovska 1, Kucharska, Olek, Ivanović, Ilnicka.
Karne: 4/8
Kary: 14 min.

Korona: Hibner - Więckowska 10, Grabarczyk 6, Kowalczyk 5, Kędzior 3, Pękala 2, Gruszczyńska 1, Czekala, Jasińska, Rosińska, Zimna, Staszewska.
Karne: 4/4
Kary: 8 min.

Sędziowie: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka

---> Oficjalnie: znamy kolejnego gospodarza MŚ 2023 w piłce ręcznej ---> Odpowiedź z Płocka: "To nie był atak na inne kluby". Kontynuacja małego ligowego spięcia ZOBACZ WIDEO: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!