Ależ emocje w Głogowie! Pościgi obu drużyn i ważne zwycięstwo

Co to był za mecz! Zawodnicy Chrobrego Głogów już w drugiej połowie przegrywali pięcioma bramkami. Zdołali jednak odrobić straty i ku uciesze miejscowych kibiców zwyciężyli 28:27. Decydująca okazała się obrona Rafała Stachery.

Arkadiusz Dudziak
zawodnicy Chrobrego Głogow Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Chrobrego Głogow
W wyjazdowym starciu z Chrobrym Głogów to zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów byli delikatnymi faworytami. Gracze z Małopolski mieli bowiem na koncie 4 zwycięstwa w tym sezonie i zajmowali miejsce w połowie tabeli. Z kolei głogowianie dotychczas tylko dwukrotnie wychodzili zwycięsko.

Na początku spotkania oglądaliśmy mnóstwo rzutów karnych. Lepiej na tym wychodzili gospodarze, którzy skutecznie wykorzystywali okazje z siedmiu metrów i po golu Pawła Paterka prowadzili już 6:3. Tarnowianie jednak otrząsnęli się po nieudanym początku, Łukasz Kużdeba rzucał gol za golem i szybko goście doprowadzili do remisu. Golkiperzy obu drużyn spisywali się coraz lepiej, Patryk Małecki i Rafał Stachera niemal szczelnie zamurowali bramkę.

Z tego powodu nie oglądaliśmy zbyt wiele trafień z gry w pierwszej odsłonie meczu. W ostatnich dziesięciu minutach to jednak tarnowianie prezentowali się lepiej w ofensywie i to oni schodzili do szatni z dwubramkową przewagą za sprawą trafienia Tarasa Minockiego.

Na początku drugiej połowy tarnowianie prezentowali się znakomicie, wykorzystali grę w przewadze, dzięki czemu po kolejnym trafieniu z siedmiu metrów Łukasza Kużdeby przyjezdni odskoczyli na pięć bramek. Gości dopadła jednak niemoc w ofensywie, którą skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Głogowianie mozolnie odrabiali straty, aż w 46. minucie złapali kontakt z rywalami.

Wydawało się, że zawodnicy Unii opanowali jednak sytuację. Pomogła im w tym nieskuteczność przeciwników w ataku, która wiązała się ze znakomitą postawą Małeckiego w bramce (22:19). Ich też jednak dopadła niemoc, a gospodarze szybko wykorzystywali swoje okazje. Po golu Jakuba Orpika na 150 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis. W końcówce tarnowianie stracili piłkę i głogowianie mieli akcję na mecz.

Na 10 sekund przed końcem Orpik trafił z koła (28:27). Trener Patrik Liljestrand poprosił jednak o przerwę, chciał bowiem ustawić akcję mogącą dać jego ekipie remis. 9 sekund nie wystarczyło na wyprowadzenie bramkowej akcji, decydujący rzut obronił Rafał Stachera.

Chrobry Głogów - Grupa Azoty Unia Tarnów 28:27 (10:12)

Chrobry: Stachera (14/39 - 36 proc.), Derewiankin (0/2), Jamioł 8, Orpik 6, Zdobylak 5, Paterek 3, S. Włoskiewicz 3, Strycz 2, Skiba 1, Warmijak, Krzysztofik, Przysiek

Unia: Małecki (15/38 - 39 proc.), Liljestrand (0/5), Kużdeba 10, Tokuda 5, Buszkow 4, Sanek 2, Yoshida 2, Minocki 2, Kaźmierczak 1, Dadej 1, Matsuura, Kniaziew, Wojdan

Trener Suzuki Korony Handball Kielce wskazuje przełomowy moment. "To wtedy zaczniemy zdobywać punkty"