W Veszprem odetchnęli. Lider zostaje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tamas Vasvar / Na zdjęciu: Petar Nenadić (z piłką)
PAP/EPA / Tamas Vasvar / Na zdjęciu: Petar Nenadić (z piłką)
zdjęcie autora artykułu

Telekom Veszprem na kolejny sezon z dotychczasowym liderem. Istotna zmiana w linii obrony Rhein-Neckar Loewen, Motor Zaporoże buduje skład wokół swojego snajpera.

Na razie o rok dłużej, ale Petar Nenadić zostanie w Veszprem. Serb to lider rozegrania węgierskiej potęgi, potrafił niemal w pojedynkę wprowadzić Telekom do finału Ligi Mistrzów (w półfinale z Vive). W tym sezonie rzucił 41 goli w europejskiej elicie. Telekom Veszprem zatrzyma też jednego z niewielu regularnie grających Węgrów. Patrik Ligetvari, do niedawna głównie obrońca, od pewnego czasu występujący także w ataku, podpisał kontrakt do 2024 roku.

Wcześniej swoją umowę z Veszprem przedłużył prawoskrzydłowy Gasper Marguc (do 2024 roku). Do klubu dołączą natomiast Yehia El-Deraa, Mikita Waliupow i Dragan Pechmalbec.

Pierwsze decyzje kadrowe w Rhein-Neckar Loewen. Lwy rozstaną się z dotychczasowym podstawowym obrońcą Iliją Abutoviciem. Serb, w przeszłości triumfator Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje, przeniósł się do Manneheim w 2018 roku. O kilka miesięcy dłużej Nikolas Katsigiannis będzie strzegł bramki Lwów, a Niclas Kirkelokke związał się z RNL do 2024 roku.

W Zaporożu zaczynają budować skład na nowy sezon. Pierwszym wyborem Aidenas Malasinskas - 35-letni litewski lider rozegrania zostanie na Ukrainie do 2024 roku.

ZOBACZ: MMTS zaskakuje Przedłużona jesień Wisły

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Źródło artykułu: