Osłabienia tarnowian na starcie przygotowań

Dwóch podstawowych zawodników na razie nie może trenować z Grupą Azoty Unią. Tarnowianie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej przerwie.

MG
Kirył Kniaziew WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Kirył Kniaziew
Jak informuje klubowa strona, na pierwszych zajęciach brakuje rekonwalescentów Kiryła Kniaziewa i Łukasza Kużdeby. Białorusin uszkodził staw barkowo-obojczykowy pod koniec rundy i nie wiadomo, kiedy wznowi przygotowania. Skrzydłowy z kolei przeszedł niedawno zabieg kciuka i do treningów wróci za około trzy tygodnie, czyli tuż przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi.

Poza składem wciąż pozostają Ajdin Zahirović i Jakub Kowalik, ale przyzwyczajono się już do ich nieobecności. Obaj przeszli zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i dopiero po najbliższych testach poznają realny termin powrotu.

Szybciej niż przewidywano do kolegów mogą dołączyć Rennosuke Tokuda i Shuichi Yoshida, o ile pozwoli na to zdrowie i ich status epidemiologiczny. Obaj mieli zagrać w mistrzostwach Azji, ale zakażenia koronawirusem pokrzyżowały plany i Japończycy wycofali się z rywalizacji (CZYTAJ).

Tarnowianie nie będą próżnować, czekają ich styczniowe sparingi, m.in. z ORLEN Upstream SRS Przemyśl, i Gwardią Opole. Pierwszy test 8 stycznia w spotkaniu z młodzieżową reprezentacją Polski.

ZOBACZ:
Ważna decyzja EHF

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa
Czy Grupa Azoty Unia skończy sezon w czołowej ósemce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×