MMTS Kwidzyn wygrał ostatni mecz Memoriału IX Leona Walleranda

W ostatnim spotkaniu IX Memoriału Leona Walleranda MMTS Kwidzyn wygrał z Torus Wybrzeżem Gdańsk i zapewnił sobie 2. miejsce w całym turnieju. Gdańszczanie sprawdzili kolejnych dwóch zawodników.

Michał Gałęzewski
gracze MMTS Kwidzyn Materiały prasowe / MMTS Kwidzyń / Na zdjęciu: gracze MMTS Kwidzyn
Wynik meczu był wyrównany do 12. minuty, gdy Jeremi Stojek rzucił na 4:3 dla Torus Wybrzeża. Kolejnych pięć bramek zdobyli jednak kwidzynianie, wśród których wyróżniał się Nikodem Kutyła. Po chwili, drużyna Zbigniewa Markuszewskiego prowadziła już różnicą sześciu bramek, by ostatecznie wygrać I połowę 13:9.

Po zmianie stron ponownie przeważali zawodnicy MMTS-u, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. Skuteczny był Kacper Majewski, a gdy na 10 minut przed końcem meczu trafił Jędrzej Zieniewicz, na tablicy wyników widniał rezultat 17:26.

W samej końcówce Torus Wybrzeże Gdańsk zaczęło odrabiać straty, na walkę o zwycięstwo było jednak za późno. Błysnął obrotowy Szymon Gajdziński z rocznika 2003, który obecnie ogrywa się w pierwszoligowym SPR GKS Autoinwest Żukowo. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 23:29 i MMTS zajął drugie miejsce w Memoriale, za SPR Górnikiem Zabrze.

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 23:29 (9:13)

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński, Witkowski - Gajdziński 4, Kosmala 4, Mosquera 2, Papaj 2, Tomczak 2, Pieczonka 2, Wróbel 2, Powarzyński 1, Sulej 1, Comerlatto 1, Woźniak 1 oraz Jachlewski, Jagielski.

MMTS: Szczecina, Matlęga - Majewski 7, Kutyła 5, Zieniewicz 3, Szyszko 3, Grzenkowicz 3, Peret 2, Nastaj 2, Kornecki 1, Krieger 1, Ekstowicz 1, Jankowski 1 oraz Orzechowski, Muracki.

Który zespół na koniec sezonu będzie wyżej w tabeli?