Trener Polaków skomentował decyzję EHF. Mocno zaniepokoił też swoimi słowami

- To mija się to trochę z celem - powiedział Patryk Rombel na konferencji prasowej o decyzji EHF w sprawie protestu po meczu Polski z Rosją (29:29) na ME. Trener kadry przekazał też niepokojące informacje ws. zakażeń koronawirusem w drużynie.

Mateusz Byczkowski
Patryk Rombel PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Patryk Rombel
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Patryk Rombel przyznał, że w najbliższym czasie zostanie opublikowany mało optymistyczny komunikat. Po słowach szkoleniowca można spodziewać się kolejnych przypadków koronawirusa w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

- Oficjalnie wszyscy musicie poczekać na komunikat, natomiast myślę, że nie będzie jakiś superpozytywny. Paradoksalnie nie będzie pozytywny, jeśli chodzi o przekaz, a o wyniki niektórych badań. Zapowiada się, że w związku z sytuacją covidową  będziemy musieli trochę pozmieniać w składzie - stwierdził.

Trener reprezentacji Polski odniósł się też do decyzji EHF w sprawie protestu Polaków po niedzielnym spotkaniu przeciwko Rosji. Bramkę w ostatniej akcji meczu zdobył Sergiej Kosorotow, który tuż przed fenomenalnym rzutem wykonał cztery kroki.

Mimo to sędziny Bonaventura uznały gola. Francuzki skupiły się jednak na sprawdzeniu tego, czy piłka przekroczyła linię bramkową przed końcową syreną.

- [VAR] powinien obejmować całą akcję, która jest rozpatrywana, a nie tylko jakąś jedną część. Tu może dojść do innych kuriozalnych decyzji. (...) Albo rozpatrujemy wszystko, albo nie korzystamy z tego w ogóle, bo w tym momencie mija się to trochę z celem - powiedział szkoleniowiec.

Według Patryka Rombla pod koniec spotkania naruszono przepisy także w inny sposób. - Tam była sytuacja z zegarem, że zegar w momencie zatrzymania czasu i wzięcia przerwy przez zespół rosyjski zatrzymał się na 58 sekundach, po czym został cofnięty o sekundę - ocenił.

- Gdzie wiemy, że przy tym systemie i z tym przyciskiem, ten przycisk zatrzymuje zegar, więc on powinien wskazywać 59 minut i 58 sekund, a nie 59 minut i 57 sekund. Również to, że Rosjanie ten ostatni czas przeciągnęli o ponad dziesięć sekund. Trzecia rzecz, że trener Rosjan, który miał czerwoną kartkę, stał za ławką i podpowiadał - podsumował.

Ostatecznie niedzielny mecz zakończył się remisem. Reprezentacja Polski we wtorek zagra ostatnie spotkanie na tegorocznych mistrzostwach Europy. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Hiszpania, która walczy o awans do finałowej czwórki. Początek starcia o godz. 15:30.