Olbrzymie emocje w Jarosławiu. Lublinianki wróciły z dalekiej podróży

Wielkie emocje miały miejsce w Jarosławiu. Eurobud JKS prowadził już różnicą sześciu bramek, by po zmianie stron piąty bieg wrzuciły lublinianki, które ostatecznie wygrały 32:25.

Michał Gałęzewski
zawodniczki MKS Funfloor Perły Lublin Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet/Marcin Gadomski / EKS Start Elbląg / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Funfloor Perły Lublin
Faworytkami meczu w Jarosławiu były zawodniczki z Lublina, jednak Eurobud JKS przystąpił do tego spotkania na wysokim poziomie motywacji. Jarosławiankom układało się niemal wszystko i gdy w 14. minucie trafiła Walentyna Niesciaruk, na tablicy wyników widniał rezultat 8:2!

Lublinianki za sprawą skutecznej Darii Szynkaruk szybko zmniejszyły straty do dwóch bramek różnicy, przed przerwą jednak kolejny raz dobrze grały jarosławianki. W ciągu ostatnich czterech minut przed zmianą stron, czterokrotnie do lubelskiej bramki trafiała Magda Balsam. Gospodynie prowadziły 18:14.

Po zmianie stron przebieg meczu był zupełnie inny, niż w I połowie. W ciągu 17 minut gospodynie zdobyły zaledwie dwie bramki, a w tym samym czasie MKS Funfloor Perła trafiała jedenastokrotnie! Dzięki temu, na 13 minut temu, po bramce najskuteczniejszej w zwycięskiej drużynie Romany Roszak, było już 20:25.

Dopiero wtedy Eurobud JKS wrócił do gry, jednak o odrobieniu strat nie było już mowy. MKS Funfloor Perła grał cały czas na wysokim poziomie, nie pozwalając zbliżyć się do siebie rywalkom. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 25:32 i komplet punktów pojechał do Lublina, a zespół prowadzony przez Monikę Marzec ponownie zasiadł na fotelu lidera.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Funfloor Perła Lublin 25:32 (18:14)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Djurasinović, Kucharczyk - Balsam 8, Zimny 7, Niesciaruk 4, Mrden 3, Matuszczyk 2, Gadzina 1 oraz Kozimur, Strózik, Vukcević, Guziewicz.