Sensacje w Lidze Centralnej. Pierwsza porażka lidera

Arged KPR Ostrovia Ostrów przegrała 28:29 w meczu z Orlen Upstream SRS-em Przemyśl. To pierwsza porażka lidera z Ostrowa, który nie zmniejszył jednak przewagi nad wiceliderem, który sensacyjnie uległ w Grudziądzu MKS-owi.

Michał Gałęzewski
Szymon Światłowski i Tomasz Mochocki, zawodnicy Orlen Upstream SRS-u Przemyśl WP SportoweFakty / Kamil Krukiewicz / Na zdjęciu: Szymon Światłowski i Tomasz Mochocki, zawodnicy Orlen Upstream SRS-u Przemyśl

W obu sobotnich meczach zdecydowanymi faworytami były zespoły, które prowadzą w ligowej tabeli. Na początek odbył się mecz w Grudziądzu, gdzie ostatni w tabeli MKS podejmował wicelidera z Białej Podlaskiej. Gospodarze od początku byli równorzędnym rywalem, chociaż w końcu inicjatywę przejęli goście. Po dwóch bramkach z rzędu Bartosza Ziółkowskiiego, prowadzili 13:7.

Jeszcze przed przerwą MKS, którego liderem w ofensywie był Artur Sadowski wyrównał wynik meczu. Po zmianie stron grudziądzanie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Do końca spotkanie było bardzo wyrównane. W ostatniej minucie po bramce Kamila Kozycza był remis, ale rzut na wagę zwycięstwa oddał Marcin Miedziński. Każde punkty są w obecnej sytuacji na wagę złota dla MKS-u.

Przy obecności 1 200 widzów, Arged KPR Ostrovia przegrała natomiast pierwsze spotkanie, z czwartym w tabeli zespołem z Przemyśla. Ostrowianie jeszcze na 8 minut przed końcem prowadzili 26:25, ale trzy kolejne bramki rzucili zawodnicy z Podkarpacia, którzy do końca nie dali faworytom rozwinąć skrzydeł, wygrywając ostatecznie 29:28.

14. kolejka Ligi Centralnej, sobotnie mecze:

MKS Grudziądz - AZS AWF Biała Podlaska 33:32 (16:18)

Najwięcej bramek: dla MKS-u - Artur Sadowski 11, Paweł Kruszewski 6, Marcin Miedziński 5; dla AZS-u AWF - Bartosz Ziółkowski 10, Leon Łazarczyk, Przemysław Urbaniak - po 7.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - ORLEN UpStream SRS Przemyśl 28:29 (16:17)

Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Kamil Adamski 7, Ksawery Gajek 6, Patryk Marciniak 4; dla SRS-u - Paweł Stołowski 9, Tomasz Biernat, Tomasz Kulka - po 4.