Festiwal gry Pauliny Wdowiak. Lublinianki wróciły na fotel lidera

MKS Funfloor Perła Lublin bez większych problemów wygrały z Młynami Stoisław Koszalin (40:19) w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Tym samym po krótkiej przerwie wicemistrzynie Polski wróciły na fotel lidera rozgrywek.

Daniel Kordulski
Joanna Szwaraga Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Przemek Gąbka / 400mm.pl / Na zdjęciu: Joanna Szwaraga
Pierwsze minuty meczu to popis Dominiki Więckowskiej w szeregach gospodyń. Zdobyła kilka bramek z rzędu, wywalczyła rzut karny. W tym czasie jej drużyna minimalnie prowadziła. Dobrze w mecz weszła lubelska bramkarka Paulina Wdowiak. Dzięki temu przewaga MKS-u Funfloor Perła zaczęła stopniowo rosnąć (7:3 w 10. min.). Dużo trafień dla tego zespołu padało po szybkich kontrach wywalczonych skuteczną grą w obronie, skutkującą przechwytami piłki. Po kwadransie gry przewaga miejscowych wzrosła do dziesięciu trafień. I było praktycznie po meczu...

Zawodniczki Młynów Stoisław wciąż miały ogromne problemy z pokonaniem Wdowiak. Dotyczyło to rzutów niemal ze wszystkich pozycji. Druga połowa zaczęła się od kolejnej udanej obrony lubelskiej golkiperki. W zespole gości przebudziła się Żaneta Lipok, która zdobyła kilka bramek ze skrzydła. Po chwili jednak sytuacja wróciła do normy i lublinianki znowu prowadziły różnicą kilkunastu bramek (30:13 w 41. min.).

Trenerka Monika Marzec wprowadzała na parkiet coraz więcej rezerwowych. W ostatnich minutach kibice w hali Globus zadawali sobie już tylko pytanie czy "pęknie" 40-tka. Udało się. Okrągłe trafienie zaliczyła rozgrywająca Julia Zagrajek.

MKS Funfloor Perła Lublin - Młyny Stoisław Koszalin 40:19 (23:7)

MKS: Gawlik, Wdowiak - Pietras 8, Zagrajek 6, Więckowska 5, Beganović 4, Roszak 4, Szynkaruk 3, Portasińska 2, Szczepaniak 2, Anastacio 2, Szarawaga 1, Achruk 1, Byzdra 1, Płomińska 1