Ważna wygrana Eurobud JKS-u. Piotrcovia nie poszła za ciosem

Po zwycięstwie w Lubinie z Zagłębiem, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski przegrała u siebie z Eurobud JKS-em Jarosław 21:26. Zawodniczki z Podkarpacia minęły tym samym drużynę Krzysztofa Przybylskiego.

Michał Gałęzewski
radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław
Obie drużyny walczą obecnie o 4. miejsce w ligowej tabeli. Piotrcovia w ostatniej kolejce wygrała w Lubinie, a Eurobud JKS po pasjonującym spotkaniu przegrał z MKS Perłą Lublin. W sobotę od początku mecz był wyrównany. Gdy trafiła Monika Majsak, w 5. minucie było :2. Później jednak do głosu doszły jarosławianki.

Drużyna prowadzona przez Reidara Moistada szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie, na które po raz pierwszy wyszły po rzucie najskuteczniejszej w tym meczu Magda Balsam. Przed przerwą drużyna z Podkarpacia osiągnęła już czterobramkowe prowadzenie. Ostatecznie do przerwy było 10:13.

Po zmianie stron, gdy trafiła Joanna Waga, Piotrcovia zmniejszyła straty do dwóch bramek, jednak nie poszły za ciosem. Właśnie wtedy doskonały okres gry miały jarosławianki, co zadecydowało o dalszym przebiegu spotkania.

Drużyna Eurobud JKS-u rzuciła pięć bramek z rzędu i gdy trafiła Sylwia Matuszczyk, na tablicy wyników kwadrans przed końcem spotkania było już 12:19. Co prawda gospodynie jeszcze próbowały odwrócić wynik meczu, jednak nie zdołały odrobić całości strat.

Eurobud JKS wygrał w Piotrkowie Trybunalskim 26:21 i ma już na swoim koncie 24 punkty. Piotrkowianki rozegrały jednak mecz mniej.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 21:26 (10:13)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Waga 7, Królikowska 3, Majsak 3, Świerczek 3, Drażyk 2, Oreszczuk 1, Trawczyńska 1, Trbović 1 oraz Jaszczuk, Grobelna, Jureńczyk, Stanisławczyk, Klonowska.