Znakomite tygodnie Pauliny Wdowiak. Bramkarka doceniona przez utytułowany klub

Tytuły zawodniczki kolejki, nagroda dla szczypiornistki miesiąca w PGNiG Superlidze Kobiet, a teraz przedłużenie kontraktu z MKS FunFloor Perła Lublin. To znakomity czas dla Pauliny Wdowiak!

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Paulina Wdowiak Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet/MKS FunFloor Perła Lublin / Na zdjęciu: Paulina Wdowiak
Paulina Wdowiak jest przykładem, że ciężka praca popłaca. Zawodniczka MKS FunFloor Perła Lublin miała być uzupełnieniem składu i "melodią przyszłości", a w ostatnim czasie z rezerwowej bramkarki stała się niesamowicie ważnym ogniwem w szeregach utytułowanej ekipy z Lubelszczyzny.

Władze drużyny z Koziego Grodu doceniły zawodniczkę i zaproponowały jej przedłużenie kontraktu. Golkiperka parafowała umowę i będzie grała w biało-zielonych barwach co najmniej do końca sezonu 2023/2024. Jak można wyczytać na oficjalnej stronie klubowej, jest także opcja przedłużenia o kolejny rok.

Paulina Wdowiak dołączyła do lubelskiej drużyny w kwietniu 2020 roku. - Jest to dla niej zdecydowanie przełomowy sezon. Dostała więcej minut i zaufania. W poprzednim sezonie naciskałem już, by na nią postawić, gdyż uważam, że jest to niezwykle utalentowana młoda bramkarka. Mam nadzieję, że spędzi wiele lat w naszym klubie. Liczę też na to, że wkrótce dostanie szansę w narodowej kadrze - mówi trener bramkarek i kierownik drużyny, Radosław Kozaczuk.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Pudzianowski świętował urodziny. Jak? Tego się nie spodziewaliście

- Cieszę się, że teraz częściej możemy ją podziwiać na parkiecie. To procentuje. Bardzo dobrze poradziła sobie z wielką odpowiedzialnością, która na nią spadła w momencie gdy nie mieliśmy innych zawodniczek na jej pozycji. To pomogło jej poczuć się w bramce jeszcze lepiej i udźwignąć ciężar bycia numerem jeden. Wiele Paulinie dało też ogrywanie się przy jednej z najlepszych bramkarek w Polsce, Weronice Gawlik - zauważa Radosław Kozaczuk, cytowany przez stronę klubową.

Paulina Wdowiak trenowała także w "Fabryce Bramkarek", czyli szkole powołanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. To właśnie w tym miejscu szkolone są największe bramkarskie nadzieje, a to wszystko z myślą o reprezentacji Polski. - W 2017 roku jeździłem tam obserwować obiecujące zawodniczki. Paulina się bardzo wyróżniała i już wtedy wiedziałem, że jest niezwykle dobrze zapowiadającą się szczypiornistką - tłumaczy Kozaczuk.

- Sam fakt, że dostaję szansę, buduje pewność siebie. Niewątpliwie też pomaga to, że gram dosyć dobrze. Czuję, że trenerzy darzą mnie coraz większym zaufaniem. Wychodząc na boisko, staram się dawać z siebie sto procent. Bardzo się tu rozwijam i mam nadzieję, że dalej będzie wszystko szło w dobrym kierunku. Chcę wciąż zdobywać doświadczenie i pomagać dziewczynom w wygrywaniu meczów. Szansa, którą dostałam, zadziałała na mnie bardzo motywująco - mówi Paulina Wdowiak w rozmowie dla klubowych mediów.

Kontrakty z MKS FunFloor Perła Lublin przedłużyły w ostatnim czasie także dwie rozgrywające - Dominika Więckowska (do końca sezonu 2023/2024) oraz Romana Roszak (do końca sezonu 2022/2023).

ZOBACZ:
Udany rewanż Azotów
Szalona końcówka meczu w Zabrzu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×