Wisła urządziła lanie w Płocku. Absolutna dominacja

Zaledwie sześć rzuconych bramek do przerwy i bezwzględna dominacja Orlenu Wisły Płock w spotkaniu z osłabioną kadrowo Grupą Azoty Unią. Mecz w Płocku zupełnie bez historii (32:16).

Marcin Górczyński
piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / Mateusz Słodkowski / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock
Kiedy w rywalizacji z drużyną klasy Nafciarzy rzuca się zaledwie sześć bramek, to nie ma mowy o jakichkolwiek szansach na wyrównane zawody. Unia Tarnów odbijała się przed przerwą od Krystiana Witkowskiego, swoimi akcjami karcił ją Przemysław Krajewski, a z czasem dołączył do niego Mikołaj Czapliński.

W tej sytuacji druga połowa była formalnością. Wisła nie musiała już narzucać tempa i Unia trochę podratowała wynik, uratowała się przed klęską, m.in. dzięki pojedynczym akcjom Shuichi Yoshidy i młodego Konrada Wątroby. Tak czy inaczej, 16 rzuconych bramek to jeden z najsłabszych wyników tego sezonu.

Wisła wykonała swój plan na ten tydzień - poradziła sobie w Lidze Europejskiej z Tatranem Preszow i dwukrotnie z tarnowianami (dwa dni wcześniej w ćwierćfinale Pucharu Polski). Najważniejsze starcie najbliższych dni 8 marca w Berlinie z Fuchse, jego stawką będzie zwycięstwo w grupie Ligi Europejskiej.

Na postawę tarnowian miały wpływ liczne nieobecności. Z Nafciarzami nie zagrali podstawowi rozgrywający Taras Minocki, Przemysław Mrozowicz i Wojciech Dadej, kontuzję leczy też Kirył Kniaziew.

Orlen Wisła Płock - Grupa Azoty Unia Tarnów 32:16 (19:6)

Orlen Wisła: Witkowski (10/26 - 38 proc.) - Krajewski 8, Czapliński 6, Jurecić 4, Daszek 3, Szita 3, Serdio 2, Fernandez 2, Kosorotow 2/1, Lucin 2, Żytnikow, Mihić, Daćko, Terzić, Mindegia