Emocje w Kielcach. Suzuki Korona Handball postraszyła mistrzynie

MKS Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Suzuki Koronę Handball Kielce i przybliżyło się do złota, ale wygrana rodziła się w bólach (25:20). Kapitalne zawody zaliczyła bramkarka kieleckiego klubu - Małgorzata Hibner.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Karolina Kochaniak-Sala (przy piłce) i Marta Rosińska PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Karolina Kochaniak-Sala (przy piłce) i Marta Rosińska
Zamykająca ligową tabelę Suzuki Korona Handball Kielce nie przestraszyła się walczących o złoto lubinianek i przez większość spotkania grała z zespołem z Dolnego Śląska jak równy z równym. Ogromna w tym zasługa Małgorzaty Hibner, która zaliczyła w sobotnim meczu aż piętnaście skutecznych interwencji.

MKS Zagłębie Lubin po dobrych fragmentach gry potrafiło wypracować sobie kilkubramkową przewagę (5:11 w 20'), ale kielczanki nie dawały za wygraną i odbudowywały się po świetnych paradach swojej bramkarki.

Kielczanki dzięki ambitnej i walecznej postawie zdołały do przerwy zniwelować część strat, a po zmianie stron nie przestały naciskać i złapały w końcu kontakt (16:17 w 40'). Później lepszy moment zaliczyły faworytki spotkania, które mogły liczyć tego dnia na Monikę Maliczkiewicz.

W ważnym momencie trafiła Karolina Kochaniak-Sala i lubinianki uciekły na trzy bramki, jednak zawodniczki Bożeny Karkut wciąż nie mogły czuć się bezpiecznie. Suzuki Korona Handball Kielce na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziów znów złapała kontakt (18:19 w 50').

Mistrzynie Polski nie pozwoliły na sensację i końcówka starcia należała już do nich. MKS Zagłębie Lubin po sobotniej wygranej umocniło się na szczycie ligowej stawki. Drugi MKS FunFloor Perła Lublin traci do Miedziowych już pięć punktów.

Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Zagłębie Lubin 20:25 (12:14)

Korona: Hibner, Chodakowska, Chojnacka - Gliwińska 4, Zimnicka 1, M. Więckowska 3, Rosińska 1, Pastuszka 1, Costa 3, Pękala 2, Grabarczyk 4, Kowalczyk 1, Jasińska.
Karne: 2/3
Kary: 16 min.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 1, Hartman 2, Górna 7, Miłek, Drabik, Galińska 1, Zawistowska 4, Kochaniak-Sala 5, Matieli 3, Świerżewska, Milojević 2.
Karne: 4/6
Kary: 8 min.

---> Rollercoster w Lublinie. Vitoria Macedo ponownie bohaterką KPR Gminy Kobierzyce
---> Wielkie plany muszą poczekać. Niedoszła potęga zawiodła w lidze

ZOBACZ WIDEO: Wideo niesie się po sieci. Gracz Barcelony zachował się jak Ronaldo
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×