Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 0
Z mojej strony to już wszystko. Serdecznie dziękuję za wspólne śledzenie wyniku batalii o mistrzostwo Polski. Sezon 2012/13 w polskiej piłce ręcznej ma się już ku końcowi, pozostała jedynie rywalizacji o brązowy medal pomiędzy MMTS-em Kwidzyn a KS Azotami Puławy. Zapraszamy na pozostałe relacje live z meczów PGNiG Superligi, a także rozpoczynający się wkrótce Final Four Ligi Mistrzów! Do usłyszenia!
Skomentuj 0
Kielczanie pomimo dramatycznie słabego występu w dzisiejszym meczu i tak pokonali płockiego rywala, co w pewnym sensie oddaje obecną dyspozycję drużyny z Płocka. Nafciarze pomimo licznych bardzo dogodnych okazji nie potrafili wyrównać stanu rywalizacji, co z zimną krwią wykorzystali w samej końcówce kielczanie
Skomentuj 0
To dziesiąty tytuł kieleckiego zespołu w historii rozgrywek. Trzeba przyznać, że w tym sezonie zespół Bogdana Wenty tytuł zgarnął w pełni zasłużenie, szybko rozprawiając się z Wisłą i wygrywając rywalizację 3:0
Skomentuj 0
60 min. 24:26 - Do końca zawodów trzydzieści osiem sekund, Vive prowadzą dwoma bramkami. Czas wziął teraz Bogdan Wenta, który chce uspokoić grę swojego zespołu w decydujących fragmentach
Skomentuj 0
58 min. 23:25 - Dwie minuty do końca meczu i kara dla Zeljko Musy. Wisła do końca mogłaby grać w przewadze jednak piłkę stracił Nikola Eklemović i ratując zespół przed kontrą faulował rywala. Sędziowie odesłali go na ławkę kar
Skomentuj 0
  • 57 min. 23:25 - Vive Targi wracają na dwubramkowe prowadzenie! Rzut karny wykorzystał Ivan Cupić i kielczanie są zaledwie kilkadziesiąt sekund od trzeciego tryumfu i przypieczętowania mistrzostwa Polski! O czas poprosił Krzysztof Kisiel
    Skomentuj 0
    55 min. 23:24 - Bardzo dużo niecelnych rzutów i niewykorzystanych sytuacji w ostatnich sekundach. Najpierw pomylił się Adam Wiśniewski, po chwili rzuty Cupicia i Bunticia odbił Marcin Wichary, a teraz błąd kroków popełnił Ferenc Ilyes. Wisła nie może doprowadzić do wyrównania
    Skomentuj 0
    53 min. 23:24 - Niemoc strzelecką po obu stronach parkietu próbował przełamać Petar Nenadić, Serb jednak chybił. Vive nadal na prowadzeniu, mimo że rzutu karnego nie wykorzystał Ivan Cupić
    Skomentuj 0
    51 min. 23:24 - Ogrom błędów popełniają zawodnicy obu drużyn. Najpierw błąd wejścia w obronę popełnił Michał Kubisztal, po chwili błąd kozłowania Michała Jureckiego, a teraz niecelny rzut jednego z Nafciarzy. Od ponad pięciu minut żaden z zespołów nie zdobył bramki
    Skomentuj 0
    50 min. 23:24 - Wisła straciła piłkę w ataku, ale nie wykorzystali tego rywale, którzy akcję kończyli rzutem Michała Jureckiego. Trzeba przyznać, że dobre zawody rozgrywa Marcin Wichary, który w drugiej połowie zanotował kilka świetnych interwencji
    Skomentuj 0
    49 min. 23:24 - Zawrzało na parkiecie Orlen Areny! Mateusz Jachlewski stracił piłkę w kontrataku i wracając do defensywy złapał Petara Nenadicia za szyję! Polak za niesportowe zachowanie otrzymał czerwoną kartkę, a karą dwóch minut ukarany został Serb, który próbował sam wymierzyć sprawiedliwość na rywalu. Przepychanki szybko zostały jednak przerwane
    Skomentuj 0
    48 min. 23:24 - Vive Targi wracają na prowadzenie. Ivan Cupić nie pomylił się z linii siedmiu metrów, a po chwili Sławomir Szmal po raz pierwszy wygrał rywalizację z Valentinem Ghioneą. Piłka jednak dla Nafciarzy, bowiem goście oddali niecelny rzut
    Skomentuj 0
    46 min. 23:23 - Remis w Orlen Arenie! Wisła odrobiła straty z pierwszej połowy, a do wyrównania doprowadził Michał Kubisztal. Kielczanie przed szansą powrotu na prowadzenie - rzut karny będzie egzekwował Ivan Cupić
    Skomentuj 0
    45 min. 22:23 - Nie myli się dzisiaj z rzutów karnych Valentin Ghionea, kolejny raz wygrywając rywalizację z bramkarzem rywali. Vive nadal jednak na prowadzeniu, bo chwilę wcześniej trafił jeden z podopiecznych trenera Bogdana Wenty
    Skomentuj 0
    42 min. 21:22 - Wisła przed szansą wyrównania wyniku spotkania! Dogodną okazję zmarnował Rastko Stojković i przy piłce są teraz gospodarze. Sędziowie odgwizdali jednak błąd w ataku płocczan
    Skomentuj 0
    42 min. 21:22 - Gol kontaktowy Adama Wiśniewskiego! Fatalny okres gry Vive Targów, kilka prostych strat, brak tempa i szybkości dało szansę gospodarzom na wyprowadzenie kontr. Zirytowany Bogdan Wenta wziął czas
    Skomentuj 0
    40 min. 20:22 - Podniósł się doping w Orlen Arenie po bramkach Petara Nenadicia i Valentin Ghionea (kapitalny kontratak). Wisła odpowiedziała co prawda celny rzutem Michała Jureckiego, ale po chwili ponownie trafili gospodarze. Dwie bramki przewagi Vive, czy Wisła zdoła dogonić rywali?
    Skomentuj 0
    39 min. 17:21 - Okres względnie spokojnej gry bramka za bramkę. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Valentin Ghionea, dla Vive trafił zaś Krzysztof Lijewski oddając ładny rzut z 10 metrów
    Skomentuj 0
    37 min. 16:20 - Utrzymują się cztery bramki prowadzenia aktualnych mistrzów Polski. Bardzo ładną bramkę dla gospodarzy zdobył Petar Nenadić, ale przyjezdni odpowiedzieli składną akcją i trafieniem Rastko Stojkovicia
    Skomentuj 0
    37 min. 15:19 - Nie do powstrzymania jest Michał Jurecki. Rozgrywający Vive praktycznie się nie myli, a obrońcy rywali kompletnie nie radzą sobie z jego atakami. "Dzidziuś" trafił po raz siódmy, a wcześniej bramkę dla Wisły zdobył Valentin Ghionea
    Skomentuj 0
    34 min. 14:18 - Przewaga Vive Targów Kielce powraca do rozmiarów z pierwszej części meczu. Najpierw do siatki Wisły trafił Michał Jurecki, po chwili pierwszą skuteczną indywidualną akcję przeprowadził Uros Zorman
    Skomentuj 0
    32 min. 14:16 - Drugą część meczu rozpoczynamy od bramki Muhameda Toromanovicia. Co prawda gospodarze pierwszej okazji nie wykorzystali (błąd zasłony), ale piłkę po długiej wymianie podań stracili też kielczanie.
    Skomentuj 0
    Wracamy na drugą połowę meczu w Płocku! Po pierwszych trzydziestu minutach 16:13 dla Vive Targów Kielce
    Skomentuj 0
    Do Orlen Areny wrócimy za niecałe dziesięć minut. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Zawodnicy Vive Targów prowadzenie zawdzięczają świetnemu początkowi spotkania, kiedy zdołali uciec rywalom na kilka bramek. Kielczanie cały czas dyktują warunki gry, mimo że Orlen Wisła kilkukrotnie zdołała zmniejszyć straty do rywala do dwóch bramek
    Skomentuj 0
    Bardzo... dziwny mecz w Płocku. Oprócz kilku świetnych zagrań, kapitalnych bramek i skutecznych interwencji bramkarzy, zawodnicy obu drużyn popełnili ogromną liczbę błędów.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    30 min. 13:16 - Bodaj trzeci z rzędu fatalny błąd podania Urosa Zormana kończy się kontrą Wisły i bramką Bostjana Kavasa. Ostatnie sekundy pierwszej połowy meczu, przy piłce goście z Kielc
    Skomentuj 0
    29 min. 11:16 - Trzecia bramka z rzędu Vive powiększa prowadzenie kielczan do pięciu trafień. Obie strony w przeciągu kilkunastu sekund popełniły sporo prostych błędów technicznych. Impas przełamał Krzysztof Lijewski
    Skomentuj 0
    27 min. 11:15 - Vive Targi wracają do czterobramkowej przewagi po trafieniu z rzutu karnego Ivana Cupicia. Piłka w rękach Nafciarzy, ale rzut Ghionei obronił Sławomir Szmal
    Skomentuj 0
    25 min. 11:14 - Szkoda, szkoda dla widowiska, bo Wisła dwukrotnie straciła piłkę będąc w okazji dojścia rywala na jedno trafienie. Co więcej, kielczanie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą wykończył Manuel Strlek
    Skomentuj 0
    23 min. 11:13 - Rozkręca się widowisko w Płocku! Dwie ekspresowe kontry Orlen Wisły zakończone bramkami Ferenca Ilyesa oraz Valentina Ghionei i dodatkowo dwie minuty kary dla Michała Jureckiego. "Swoje" w bramce Nafciarzy robi też Marcin Wichary, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami
    Skomentuj 0
    22 min. 9:13 - Krótka seria skutecznych interwencji bramkarzy obu zespołów, po chwili przerwana bramką Denisa Bunticia. Wisła także jednak trafia - akcję wypracował Nenadić, a wykończył ją Muhamed Toromanović
    Skomentuj 0
    20 min. 7:12 - Trochę więcej miejsca zrobiło się na parkiecie, po tym jak na ławkę kar odesłany został Ferenc Ilyes. Wykorzystał to Michał Jurecki zdobywając swą piątą bramkę w meczu. Zmiana w bramce Wisły - na parkiecie pojawił się Marcin Wichary
    Skomentuj 0
    19 min. 6:11 - Kielczanie wracają do wysokiego prowadzenia po bramce Zeljko Musy. Wisła nie wykorzystała gry w przewadze, w samej końcówce tracąc bramkę. Może teraz pójdzie jej lepiej, bowiem dwie minuty kary otrzymał Krzysztof Lijewski
    Skomentuj 0
    17 min. 6:10 - Na kłopoty Vive - Michał Jurecki. Czwarta bramka "Dzidziusia", który przebił się przez obronę 5+1 gospodarzy. Wisła traci piłkę w ataku
    Skomentuj 0
    16 min. 6:9 - Teraz to Vive Targi grają w osłabieniu, bo "dwójkę" za dyskusję z sędziami otrzymał Uros Zorman. Nafciarze przejmują inicjatywę, ale pomimo dwóch dogodnych okazji nie zmniejszają strat. Karnego nie wykorzystał Petar Nenadić (górą Sławomir Szmal)
    Skomentuj 0
    14 min. 6:9 - Wisła zmniejsza prowadzenie, czym od razu wywołuje wrzawę na trybunach. Dwa razy trafił Petar Nenadić, najpierw z rzutu karnego, a następnie z drugiej linii. Co ciekawe, Nafciarze grali wówczas w osłabieniu - na ławce kar siedział Muhamed Toromanović. Zaniepokojony trener Wenta bierze czas.
    Skomentuj 0
    14 min. 4:9 - Po stronie płockiej drużyny trafił Ivan Nikcević, który otrzymał świetne podanie od Petara Nenadicia. Vive natomiast nie wykorzystuje pierwszej dogodnej okazji - z lewego skrzydła rzucał Manuel Strlek, ale przegrał pojedynek z Marinem Sego
    Skomentuj 0
    11 min. 3:9 - Rozpędzone Vive powiększa prowadzenie! Nafciarze są bezsilni w ataku pozycyjnym, popełniają masę błędów i oddają rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Tym razem pomylił się Ferenc Ilyes, a kielczanie zdobyli dziewiątą bramkę za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Ivana Cupicia
    Skomentuj 0
    10 min. 3:8 - Niemoc strzelecką Orlen Wisły przełamał Petar Nenadić, ale na jego trafienie natychmiast odpowiedział Krzysztof Lijewski. Marin Sego jak na razie jedynie z jedną skuteczną interwencją
    Skomentuj 0
    8 min. 2:7 - Nic nie wniosła przerwa na żądanie trenera Kisiela. Wisła zmarnowała atak, oddając łatwy rzut na bramkę Sławomira Szmala. Kielczanie zaś kolejny raz nieomylnie - trzecia bramka Michała Jureckiego
    Skomentuj 0
    7 min. 2:6 - Drugi w przeciągu kilkunastu sekund błąd Nikoli Eklemovicia, przechwyt Vive i natychmiastowa kontra. 6:2, o czas poprosił Krzysztof Kisiel. Wisła pod ścianą.
    Skomentuj 0
    6 min. 2:5 - Trafienia Muhameda Toromanovicia i Krzysztofa Lijewskiego. Wcześniej pomylił się Cupić, a Nafciarze wyrzucili piłkę w aut.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:4 - Strata Orlen Wisły, szybka kontra kielczan i bramka Ivana Cupicia. Trzy bramki przewagi Vive Targów, coraz trudniejsza sytuacja gospodarzy
    Skomentuj 0
    3 min. 1:3 - "Wkręcił" się na szósty metr Nikola Eklemović i rzucił obok interweniującego Sławomira Szmala. Przewaga Vive jednak nie topnieje, bo ponownie z drugiej linii trafił Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    3 min. 0:2 - Rośnie przewaga Vive Targów po bramce Michała Jureckiego z drugiej linii. Wisła jeszcze bez skutecznego ataku.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:1 - Ze środka boiska rozpoczęli kielczanie, którzy szybko otworzyli wynik meczu za sprawą Zeljko Musy. Wisła zaś nieskutecznie - rzut Michała Kubisztala wprost w ręce bramkarza Vive Targów.
    Skomentuj 0
    ROZPOCZYNAMY!
    Skomentuj 0
    Za nami prezentacja obu drużyn, za minutę-dwie rozpocznie się spotkanie. Poprowadzi je para sędziowska Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski ze Szczecina.
    Skomentuj 0
    Komplet publiczności w Orlen Arenie wierzy, że ich ulubieńcy nawiążą do tryumfu z jesieni 2012 roku, kiedy Wisła na własnym parkiecie pokonała rywala z Kielc aż siedmioma bramkami. Czy w piątkowy wieczór będą w stanie powtórzyć równie dobry występ?
    Skomentuj 0
    Przenosimy się już do Płocka. Zawodnicy Vive Targów Kielce już na parkiecie, "witani" przez sporą salwę gwizdów.
    Skomentuj 0
    Kielczanie w dość specyficzny sposób motywowani byli przed dzisiejszym meczem przez swoich kibiców. Zobacz kulisy akcji Top Secret w Vive Targi TV.
    Skomentuj 0
    W kieleckim obozie oprócz optymizmu panuje spora koncentracja. Trener broniących tytułu mistrzów Polski Bogdan Wenta mówi: - Zapominamy o dwóch pierwszych meczach i gramy od zera.
    Skomentuj 0
    Trener Orlen Wisła Płock Krzysztof Kisiel pomimo niekorzystnego położenia zapewnia natomiast, że jego zespół zostawi na parkiecie zdrowie i serce.
    Skomentuj 0
    Płocczanie pomimo słabego startu w medalowej rywalizacji wierzą jeszcze w odwrócenie losów rywalizacji. W ocenie Adama Wiśniewskiego wszystko jest możliwe w dzisiejszym meczu, zwłaszcza, jeśli Nafciarzy głośnym dopingiem wesprą kibice.
    Skomentuj 0
    Pierwsze dwa mecze w Kielcach zakończyły się jednostronnymi zwycięstwami graczy Vive Targów. Zainteresowanych przebiegiem tych spotkań odsyłamy do meczowych relacji:
    Skomentuj 0
    Jeśli Nafciarze wygrają dzisiejsze spotkanie, przedłużą swoje szanse w walce o mistrzostwo Polski i kolejny mecz rozegrany zostanie w sobotę. Jeśli natomiast na parkiecie Orlen Areny górą będą Vive Targi Kielce, to dziesiąte mistrzostwo powędruje do Kielc
    Skomentuj 0
    Po dwóch pierwszych spotkaniach w Kielcach rywalizacja o złoty medal mistrzostw Polski przenosi się do Płocka. Zawodnicy Orlen Wisły Płock wierzą, że po dwóch porażkach na parkiecie odwiecznego rywala zdołają odwrócić złą kartę i odnieść pierwsze zwycięstwo. Czy tak się stanie?
    Skomentuj 0
    Witam Państwa i zapraszam na relację akcja po akcji z trzeciego meczu finałowego PGNiG Superligi mężczyzn Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce. Początek mecz o godz. 18:00