My już dziękujemy za uwagę. Zapraszamy we wtorek, 5 grudnia, wówczas zmierzymy się z najmocniejszym przeciwnikiem w grupie B - Norwegią. Serdecznie zapraszamy.

Czas odpocząć i się odbudować, bo niewykluczone, że właśnie sił Polkom trochę dziś zabrakło.

A przypominamy, że naszym kolejnym przeciwnikiem będzie... mistrz świata, czyli reprezentacja Norwegii. Trudniej zatem już być nie może.

Oby to była prawda, choć niesmak pozostał.

A tytuł MVP zdobyła Iweta Luzumowa.

Niespodzianka stała się faktem. Przegrywamy mecz, którego przegrać nie powinniśmy. Cóż teraz znaczy wczorajszy sukces? Trochę tak, jakbyśmy spadli z nieba do piekła.

25:29. Nie można tak kończyć meczu. Trafiła Dominika Zachowa.

25:28. Tracimy bramkę, bo do pustaka trafiła Iweta Luzumowa.

Ryzykujemy maksymalnie, z siódemką w polu, czyli bez bramkarki.

Znów blokujemy rzut. Za chwilę możemy tracić tylko bramkę.

25:27. Tli się jeszcze mała nadzieja. Trafiła z dystansu Monika Kobylińska.

Broni Płaczek po bloku koleżanek.

Tracimy jednak piłkę i właściwie jest już po meczu. To spora niespodzianka. Mimo wszystko.

Piłka wyszła w aut. Mamy kolejną akcję w ataku.

24:27. Na przebój poszła Monika Kobylińska. Mamy trafienie.

23:27. Skutecznie rzut karny wykonywała Iweta Luzumowa.

Kinga Grzyb została wykluczona na 2 minuty. Będzie jeszcze rzut karny. Zdaje się, że stracimy dwa punkty.

Czy starczy czasu?

23:26. Broni Płaczek, a potem kontrę zakończyła Katarzyna Janiszewska.

Błąd kroków popełniła Achruk. Czyżby brakuje nam sił? Może to jest powód tej słabszej dyspozycji Polek.

22:26. Mamy bardzo niekomfortową sytuację, bo kontrę zakończyła rzutem Weronika Mala.

22:25. Czeszkom wychodzi teraz niemal wszystko. Trafiła z prawego skrzydła Dominika Zachowa.

22:24. Z kozłem i celnie rzuciła Romana Roszak.

21:24. Skutecznie rzut karny wykonywała Iweta Luzumowa.

Gra pasywna, ale niestety będzie rzut karny dla Czeszek.

Broni Płaczek, ale piłka wciąż dla naszych sąsiadek.

21:23. Pobiegła do niej Karolina Kudłacz-Gloc. Może jeszcze to nie koniec emocji.

Tracą piłkę rywalki.

Podanie do koła, ale Drabik nie trafia do bramki.

Czas dla naszego szkoleniowca.

20:23. Jest już fatalnie. Trafiła z kontry Weronika Mala.

Źle podawała Achruk, będzie kontra.

20:22. Zaczyna być nieciekawie. Po raz ósmy trafiła bowiem z dystansu Marketa Jerabkowa.

I tracimy po raz kolejny piłkę.

Gra pasywna po stronie polskiej siódemki.

20:21. Coś niesamowitego. Czeszki już prowadzą. Rzuciła z dystansu Marketa Jerabkowa.

20:20. Trafiła jednak Iweta Luzumowa. Tymczasem myli się Grzyb.

Znów sygnalizacja gruy pasywnej.

Czas dla Basnego.

Sygnalizacja gry pasywnej Czeszek i tracą piłkę. Faul ofensywny Górnej.

20:19. Uff. Wreszcie bramka! Trafiła Kinga Grzyb.

Ponad 5 minut bez bramki Polek. To o wiele za dużo.

Helena Rysankowa została wykluczona na 2 minuty. Może teraz wykorzystają to Polki?

Marcikowa wysunięta w obronie. A my znów gubimy piłkę. Broni jednak Adrianna Płaczek. Ależ mamy szczęście.

O czas poprosił Krowicki, czy aby nie za późno?

19:19. Tracimy piłkę po błędzie podania. A kontrę zakończyła skrzydłowa Weronika Mala.

Kolejny niepotrzebny pośpiech, ale teraz z udziałem Czeszek.

Szybka akcja Polek, ale broni Satrapowa.

Ten sam błąd popełniła Kordowska.

Faul w ataku Kobylińskiej.

19:18. Niestety. Skutecznie rzut karny wykonywała Iweta Luzumowa.

Karny dla Czeszek.

Myli się Achruk w dobrej sytuacji. Za chwilę możę być tylko bramka różnicy.

19:17. Nie jest dobrze. Rzutem z biodra zaskoczyła Kamila Kordowska.

Gorszy fragment w wykonaniu Polek.

19:16. Bramka! Trafiła Iweta Luzumowa.

19:15. Świetna asysta Lisewskiej, która zauważyła dobrze ustawioną polską skrzydłową. Trafiła do siatki nad głową bramkarki Kinga Grzyb.

Marketa Jerabkowa została wykluczona na 2 minuty. Ucierpiała Kobylińska.

18:15. Zrobiła to, czyli oddała celny rzut ze środka Helena Rysankowa.

Znów nie trafiamy. Za chwilę nasza przewaga może ponownie stopnieć.

18:14. Nie udało się dobrze chwycić piłki przez Drabik. Z kontrą ruszyły rywalki, którą wkrętką zakończyła skrzydłowa Weronika Mala.

Podanie do Drabik, ale był faul. Niewiele brakowało, aby zdołała oddać rzut.

Broni rzut Hrbkowej Płaczek.

Faul ofensywny Kobylińskiej na Marcikowej.

Zgubiły piłkę przeciwniczki. My próbowaliśmy szybkiego wznowienia, udało się utrzymać w akcji ofensywnej.

Ależ to była akcja. Niestety podparty rzut Achruk.

Sygnalizacja gry pasywnej, ale zafunkcjonował nasz blok. Mamy piłkę.

18:13. Gramy szybko, odważnie. Niepilnowana stała Kinga Grzyb. Rośnie w końcu nasza przewaga. Brawo.

Pudłują rywalki.

17:13. Niczym nóz w masło weszła w obronę Karolina Kudłacz-Gloc.

Iweta Luzumowa została wykluczona na 2 minuty. Faulowała Kobylińską przy rzucie.

16:13. Znów z dystansu karci nas Marketa Jerabkowa.

Niewiele pomyliła się Grzyb. Odbiła rzut skrzydłowej Satrapova.

Dwie kapitalne obrony z udziałem Płaczek. Najpierw odbiła rzut z dystansu, a potem jeszcze ze skrzydła. Dostała w twarz, ale może grać.

16:12. Ależ to było piekielnie szybkie podanie Achruk. Trafiła z najbliższej odległości Karolina Kudłacz-Gloc.

Błędy jednych i drugich w ofensywie.

Niestety błąd popełniła Drabik. Nadepnęła na pole bramkowe i akcja przerwana.

Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Biało-Czerwone.

Wracamy już na halę. Za chwilę druga część tego spotkania.

Nie brakuje niespodzianek, choć to dopiero koniec pierwszej połowy.

Jeszcze rzut oka na inne spotkanie w dzisiejszym dniu.

Polki dotrzymają kroku i odniosą drugie zwycięstwo w grupie B mistrzostw świata?

Po 5 bramek mają po 30 minutach Kinga Achruk oraz Marketa Jerabkowa.

Do przerwy prowadzimy w meczu z Czeszkami 15:12. Rzeczywiście mieli rację wszyscy ci, którzy przestrzegali przed zbytnim lekceważniem rywalek. To spotkanie wcale nie jest dla Polek łatwiejsze. Zachowują jednak koncentrację i utrzymują bramową przewagę.

Zapraszamy na przerwę.

Nieuznana bramka Szarawagi, bo ta przy rzucie przekroczyła linię pola bramkowego. Ależ fatalny błąd polskiej obrotowej. Były już 2 sekund do końca pierwszej połowy.

15:12. Tym razem nieco inaczej, bo w pierwsze tempo rzucała Kinga Achruk.

Karny dla Polek.

14:12. Nie możemy ucieć na więcej niż 4 bramki. Zmarnowały nasze panie akcję, a swoją wykorzystała ponownie Marketa Jerabkowa.

14:11. Bramka! Trafiła po raz kolejny w tym meczu Marketa Jerabkowa.

14:10. Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk. Rzuciła nad rękoma i głową bramkarki.

Żółtą kartkę otrzymała Kristyna Salcakowa.

Będzie rzut karny po faulu na Szarawadze.

Przypomniała o sobie Płaczek świetną obroną. Przejmujemy piłkę i za chwilę możemy znów mieć 4 bramki więcej.

13:10. Ależ trudną pozycję miała przy tym rzucie Daria Zawistowska. Trafiła jednak do siatki. Bardzo ważne trafienie Polek.

12:10. Szkoda, straciliśmy piłkę, a rywalki wyszły z błyskawiczną kontrą, którą zakończyła celnym rzutem Petra Manakowa.

12:9. Przełamują się w końcu Czeszki. Trafiła Kristyna Salcakowa.

Blisko błędu przeciwniczki.

12:8. Z lewego rozegrania trochę miejsca w obronie znalazła Monika Kobylińska.

Słupek ratuje polską drużynę.

11:8. Rozpędzona Kinga Achruk, nie mogła tego nie trafić.

Obok bramki i zdecydowanie za wysoko rywalki.

10:8. Skutecznie rzut karny wykonywała Karolina Kudłacz-Gloc. Piłka poszła po rękach Satrapovej.

Marketa Jerabkowa została wykluczona na 2 minuty.

Będzie rzut karny dla Biało-Czerwonych. Będzie jeszcze kara dla rywalek.

Leży na parkiecie Kudłacz-Gloc. Grymas bólu na jej twarzy, oby to nie było nic poważnego.

9:8. Skuteczna pogoń Czeszek. Łapią kontakt po bramce, którą dołożyła z prawego rozegrania Helena Rysankowa.

Zablokowany rzut Kudłacz-Gloc. Szkoda.

Myli się Jerabkowa. Trafiła prosto w Płaczek.

Joanna Drabik została wykluczona na 2 minuty. Jakby mało było problemów...

Satrapowa skuteczna w bramce.

Nieudana próba podania do Drabik, ale rywalki straciły piłkę w kontrze.

Rzeczywiście cenna uwaga.

Czas dla Krowickiego.

9:7. Znów skuteczna z koła Alena Setelikowa. Tracimy wypracowaną przewagę.

Tracimy piłkę, bo jedna z Polek przekroczyła linię pola bramkowego.

Podwyższają obronę Czeszki.

9:6. Wstrzeliła się nam Marketa Jerabkowa. Trafiła już trzeci raz z lewego rozegrania.

9:5. W pierwsze tempo, jakby od niechcenia skutecznie rzut karny wykonywała Karolina Kudłacz-Gloc.

Nie tracimy bramki, bo cztery kroki wykonały przy rzucie rywalki.

8:5. Także odpowiadamy bramką kołowej. W roli głównej Joanna Drabik.

7:5. Uruchomione koło, na którym idealną pozycję rutową miała Alena Setelikowa.

Broni ponownie Płaczek, ale Achruk dopuściła się przewinienia w ataku.

Przegrywa pojedynek Achruk z bramkarką.

7:4. Po raz drugi i w ten sam sposób pocelowała Marketa Jerabkowa.

7:3. Mamy pomysł na grę. Bramka! Trafiła Kinga Achruk.

6:3. Ponowienie akcji i bramkę dołożyła Marketa Jerabkowa.

Lekko przyblokowany rzut rywalek i znów Ada Płaczek broni go nogami.

Nie pokonała bramkarki z Czech Kobylińska. To była czysta pozycja prawej rozgrywającej. Szkoda takich okazji.

Kolejna skuteczna interwencja w bramce zaliczyła Adrianna Płaczek

Kamila Kordowska został wykluczony na 2 minuty. Została upomniana jeszcze w poprzedniej akcji.

Czas dla gości.

Ależ mamy szybki mecz. Nieudana kontra w wykonaniu Janiszewskiej.

6:2. Zaliczona bramka po rzucie Kingi Achruk.

5:2. Bramka! Trafiła Iweta Luzumowa.

5:1. No lepiej być nie mogło. Trafiła po raz trzeci ze skrzydła Katarzyna Janiszewska.

Znów obroniła rzut Adrianna Płaczek.

Zablokowaliśmy rzut rywalek, ale te szczęśliwie przejęły jednak piłkę na skrzydle.

Obok bramki rzucała Rysankowa. Niedobrze weszła w ten mecz. Niestety Janiszewska trafiła w głowę bramkarki.

4:1. Bramka! Trafiła Joanna Drabik. Wcześniej Czeszki popełniły błąd kroków.

3:1. Druga szybka kontra Biało-Czerwonych i znów pierwsza w niej Katarzyna Janiszewska. Nieźle zaczęliśmy ten mecz.

Sygnalizacja gry pasywnej i poprzeczka ratuje nasze południowe sąsiadki od straty bramki.

Z dystansu rzucała Rysankova, ale obroniła to Płaczek.

2:1. Drugi raz Karolina Kudłacz-Gloc już się nie pomyliła.

Nieźle zagrała Kudłacz-Gloc, ale nie udało się oddać rzutu. Zgubiły jednak piłkę także przeciwniczki.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywała Michaela Hrbkowa.

Żółtą kartkę otrzymała Monika Kobylińska.

Nieudane podanie do skrzydła i tracimy piłkę.

Żółtą kartkę otrzymała Weronika Mala.

Znów nieźle gramy w defensywie. Strata piłki przez Czeszki.

1:0. Otwiera nam wynik meczu skrzydłowa Katarzyna Janiszewska. Dostała idealne podanie do kontry po wcześniej obronie przez Płaczek.

Ależ mamy chaos. Ani jedne, ani drugie nieskuteczne pod bramkami rywalek.

Niestety myli się Grzyb w pierwszej akcji. Trafiła w poprzeczkę.

Strata piłki przez Czeszki.

Przy piłce nasze rywalki.

A więc zaczynamy.

Czekamy już na pierwszy gwizdek w tym spotkaniu. Ważny będzie początek rywalizacji.

Czas na hymn Czech.

Przed nami hymny narodowe. Jako pierwszy wysłuchamy Mazurka Dąbrowskiego.

W drugim dniu turnieju nie brakowało sensacji dużego kalibru. Dziś takiego scenariusza z udziałem Biało-Czerwonych nie dopuszczamy.

Trwa prezentacja obu drużyn.

Nasze panie spisały się znacznie lepiej i to przeciwko o wiele silniejszemu rywalowi. Sama Kinga Achruk dołożyła do dorobku Polek 9 trafień. Czekamy na powtórkę i przynajmniej podobny rezultat.

Na kogo nasze panie powinny dziś uważać? Najwięcej bramek Argentynkom (pierwszy rywal Czeszek w tym turnieju) rzuciła Helena Rysankowa. Oddała 8 rzutów, z których 7 wpadło do siatki.

Nie mamy nic przeciwko temu, aby tego typu komentarzy było dziś równie wiele jak po sobotnim starciu ze Szwedkami.

Czy Polska bez większego trudu ogra dziś Czeszki?

Nasz szkoleniowiec, Leszek Krowicki, zauważył, że rywal zza naszej południowej granicy miał nieco więcej czasu na odpoczynek i łatwiejszego rywala.

Witamy Państwa i serdecznie zapraszamy na wielkie emocje, jakie czekają nas z udziałem Polski. Biało-Czerwone zagrają w drugim meczu mistrzostw świata z reprezentacją Czech