Dziękujemy za śledzenie relacji na portalu WP SportoweFakty. Zapraszamy serdecznie na kolejne tego typu wydarzenia. Jak widać po dzisiejszym meczu, czekają nas ogromne emocje z udziałem obu polskich ekip w tegorocznej Lidze Mistrzów.

A oto inne rezultaty w grupie B.

To jedno z najwyższych zwycięstw polskiej drużyny w LM.

Koniec zawodów. Pewne i bardzo wysokie zwycięstwo mistrzów Polski z Kielc.

Po namyśle sędziowie jednak nie uznali trafienia Strleka.

33:21. Ostatnia sekunda i jeszcze bramka autorstwa Manuela Strleka.

Damke znalazł się sam na sam z Iviciem, ale prosto w ręce naszego bramkarza.

20 sekund do końca zawodów.

Błąd Zormana. Zdaje się, że był to faul ofensywny. Szkoda.

Minuta do końca zawodów.

32:21. Skutecznie rzut karny wykonywał Darko Djukić. Teraz inaczej uderzał na bramkę THW.

Zorman do Aguinagalde. Ten był faulowany i będziemy mieli rzut karny.

31:21. Do kontry pobiegł Patrick Wiencek i uratował nieco wynik swojej drużynie.

Skutecznie w bramce Chorwat Ivić.

31:20. Trafił Michał Jurecki, którego idealnie wypatrzył Dujszebajew.

30:20. Bramka! Trafił Ole Rahmel.

Miha Zarabec został wykluczony na 2 minuty.

Zarabec faulował swojego przeciwnika. Szykuje nam się pogrom ekipy z Kiel.

30:19. Na dużym ryzyku uderzał Alex Dujszebajew. Ważne, że zrobił to bardzo skutecznie.

Damke ze skrzydła, ale tylko w słupek. Piłkę ma VIVE.

29:19. Piłka powędrowała na prawe skrzydło. Tam był już dobrze ustawiony Blaż Janc.

28:19. Wyskoczył w powietrze Lukas Nilsson. Nasz bramkarz bez szans.

Wykorzystał dziurę w obronie Zarabec, ale nie trafił do siatki. Rzutem z własnej połowy nie trafił także Dujszebajew.

Czas dla gości. Ten meczu już jednak nie zdołają odwrócić.

28:18. Już 10 goli więcej po stronie miejscowych. Z lewego rozegrania uderzał Michał Jurecki. Piłka obiła się o wewnętrzną część słupka i wpadła do siatki.

Faul ofensywny autorstwa Weinholda.

27:18. Skutecznie rzut karny wykonywał Darko Djukić. Na dwa tempa, ale jest trafienie.

Rzut karny dla gospodarzy.

26:18. Lob Rune Dahmke.

26:17. Ależ to było piękne podanie od Dujszebajewa do Urosa Zormana. Ten na kole nie miał problemów z trafienien.

Wiencek doszedł do pozycji rzutowej, cóż z tego, kiedy fatalnie przestrzelił.

25:17. Kontra i znów w roli głównej Alex Dujszebajew. Wcześniej świetnie między słupkami zachował sie Sławomir Szmal.

24:17. Odpuściłi goście Alexa Dujszebajewa. Ten zmylił defensywę i mamy kolejną bramkę dla ekipy ze świętokrzyskiego.

23:17. W końcu uderzył nie do obrony Steffen Weinhold.

Kolejna gra pasywna drużyny z Niemiec. Wydawało się, że był ofens, nic takiego zdaniem sędziów nie miało miejsca.

Broni Wolff uderzenie Dujszebajewa. Czujny bramkarz THW.

Nad bramką uderzył Bilik. Piłka uderzyła wcześniej o parkiet.

Stracili piłkę gospodarze. Piłkę w ataku mają gracze z Kiel.

23:16. Z lewego skrzydła świetnie zachował się teraz Rune Dahmke.

23:15. Bramka! Trafił Alex Dujszebajew.

22:15. Wykorzystał okazję Miha Zarabec.

Próbował Bombac, ale trafił tylko w słupek bramki Landina.

Sygnalizacja gry pasywnej w drużynie mistrza Polski.

Prosta strata wśrod gości. To był błąd podania do obrotowego THW.

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty. Ucierpiał Ekberg. Ten stracił przytomność, zszedł z parkietu przy pomocy medyków.

22:14. Pierwsze trafienie w tym meczu zaliczył Julen Aguinagalde.

21:14. Bramka! Trafił Patrick Wiencek. To był atak po kontrze, którego wcześnie nie wykorzystał Bielecki.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. Wolff skuteczny, bardziej jednak trafiony piłką przez Polaka.

Blisko było teraz straty piłki przez miejscowych. Będzie jednak karny po faulu na Jureckim.

Zarabec już z ostrego kąta, właściwie pod presją czasu nie miał szans na trafienie.

Gra pasywna po stronie rywali.

Steffen Weinhold został wykluczony na 2 minuty.

21:13. Ucierpiał Bombac, ale akcja jeszcze trwała. Piłkę otrzymał Karol Bielecki i znów trafił do siatki.

20:13. Skutecznie rzut karny wykonywał Niclas Ekberg. Trzeci już raz skuteczny.

Karny dla THW.

Faulował w ofensywie Julen Aguinagalde. Piłka dla gości.

Seria błędów z obu stron.

Broni akcję w ofensywie Niemców Szmal.

Aktywni są w obronie gracze THW.

Strata piłki przez gospodarzy. Jednak sędziowie zatrzymali akcję, uznając, że był faul na miejscowych.

20:12. Ależ to była bomba w wykonaniu Karola Bieleckiego. Po prostu nie do obrony. Tymczasem broni nam Kasa.

19:12. Znalazł się sam na obrocie Patrick Wiencek. Nie mógł nie trafić.

19:11. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Będziemy mieli karnego dla VIVE po faulu na obrotowym z Kielc.

Pierwsza nieskuteczna próba gości. Starał się Niclas Ekberg.

Zaczynamy drugą część. Przy piłce goście.

Na razie najwięcej bramek ma Karol Bielecki, bo aż 5.

Powracamy już do meczu kielczan z niemieckim zespołem. Za chwilę start drugiej części spotkania.

Czy VIVE utrzyma poziom w drugiej części meczu?

Jeśli PGE VIVE Kielce zagra na podobnym poziomie w drugiej części spotkania, rywal nie będzie miał nic do gadania.

A może to jeszcze coś zupełnie innego.

Zapraszamy na kilka minut przerwy.

18:11. Bramka! Trafił Rune Dahmke. Wcześniej faul ofensywny Zormana.

18:10. Bramka! Trafił Steffen Weinhold. Pokonał naszego bramkarza po ładnej wkrętce.

18:9. Szybka kolejna bramka dla miejscowych autorstwa Michała Jureckiego.

17:9. Wcześniej zrobił to Janc, tym razem piłkę przejął Marko Mamić. Podał do kontry, do której pobiegł Manuel Strlek.

Julen Aguinagalde został wykluczony na 2 minuty. Faulował Weinholda.

Przekroczona linia pola bramkowego przez Julen Aguinagalde i nic z tej akcji już nie wyszło.

16:9. Jest i odpowiedź gości z Kiel. Z prawej strony idealnie przymierzył Steffen Weinhold.

16:8. Przewaga mistrzów Polski niepodważalna. Trafił ze środka rozegrania młody Alex Dujszebajew

15:8. Nietypowo dla siebie trafił Blaż Janc. Rzucił z pozycji obrotowego. Kolejną akcję wybronił natomiast Szmal.

Zablokowany Jurecki. Ale i goście mylą się w ataku.

Marko Mamić został wykluczony na 2 minuty. To jeszcze efekt poprzedniej akcji gości.

14:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Niclas Ekberg.

Goście będą mieli karnego.

14:7. Rośnie nad przewaga VIVE. Janc idealnie przechwycił piłkę i uruchomił kontrę. Trafił zaś Mariusz Jurkiewicz.

13:7. Szybko po przerwie na żądanie ze środka indywidualną akcję popisał się Uros Zorman.

O przerwę poprosił teraz trener gospodarzy, Dujszebajew.

12:7. Funkcjonuje prawe skrzydło THW. Trafił Niclas Ekberg.

Czas dla Tałanta Dujszebajewa.

Szmal broni rzut jednego z graczy rywali, dokładnie Vujovicia. Niestety kielczanie nie kończą ataku.

Tym razem dobrze rozegrali kilończycy atak pozycyjny. Świetna asysta Steffena Weinholda i bramka! Trafił Niclas Ekberg.

I fantastyczna obrona Sławomira Szmala! Kielczanie rozkręcają się z minuty na minutę.

Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

I rzut karny dla żółto-biało-niebieskich. Upomnienie dla Christiana  Dissingera

Skutecznie rzut karny wykonywał Niclas Ekberg.

11:5 I swoim stylu! Michał Jurecki pokonał Landina i zmiana w bramce gości. Na boisku pojawił się Andreas Wolff

I znów w ataku mylą się goście. To już kolejne z rzędu złe podanie Zebr.

Przepraszamy za przerwę w relacji, mieliśmy problemy techniczne, ale już jesteśmy.

Czas dla zespołu gości. Kilończycy przegrywają już w Kielcach pięcioma trafieniami.

10:5 Cóż za kontra! Bramka! Trafił Mateusz Jachlewski.

Nikola Bilyk został wykluczony na 2 minuty. Austriak nie patyczkował się z Lijewskim.

Jakby na zaprzeczenie słów sprzed chwili, Wiencek z koła w poprzeczkę.

Karol Bieleckiraczej nie myli się dwa razy z rzędu. 3:2!

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Bilyk.

Błąd popełnił Vujin i VIVE ma szansę objąc prowadzenie.

Pierwsza pomyłka Karola Bieleckiego. Landin czaił się na jego rzut.

2:2 Nie pomylił się Dean Bombac. Mocny rzut ze środka.

1:2 Szkoda tej akcji Lijewskiego. Prawy rozgrywający obił słupek, a do kontry pobiegł Rune Dahmke.

Żółtą kartkę otrzymał Marko Mamić.

Patrick Wiencek rzadko myli się z koła.

Na taki początek czekaliśmy. Z dystansu trafił Karol Bielecki.

Zaczęli kielczanie.

Na ławce trenerskiej THW siedzą trenerzy Christian Sprenger, nominalnie asysten Gislasona oraz... Domagoj Duvnjak, chorwacki lider Zebr, który rehabilituje kolano po operacji.

Który zespół wygra?

Mistrzowie Polski zaczęli sezon od dość nieoczekiwanej porażki w Brześciu.

Wielkiemu THW niespecjalnie wiedzie się ostatnio w Bundeslidze. W dodatku, do Kielc przyjechali bez trenera Alfreda Gislasona, który musiał poddać się operacji kręgosłupa.

Witamy i zapraszamy na 2. kolejkę Ligi Mistrzów. Najważniejsze rozgrywki w Europy wracają do Hali Legionów w Kielcach. PGE VIVE Kielce podejmie THW Kiel, drużynę, której nikomu nie trzeba przedstawiać.