Pjongczang 2018. Słaby początek polskich saneczkarek. Prowadzi Natalie Geisenberger

Ewa Kuls-Kusyk zajmuje 20., a Natalia Wojtuściszyn 29. miejsce po pierwszym ślizgu saneczkarek. Prowadzi Natalie Geisenberger, która ustanowiła ponadto nowy rekord toru.

Mateusz Kozanecki
Natalia Wojtuściszyn Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Natalia Wojtuściszyn
W niedzielę wyłoniony został mistrz olimpijski wśród mężczyzn. Dość niespodziewanie został nim David Gleirscher, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. W poniedziałek do rywalizacji przystąpiły kobiety.

Pierwszy ślizg zakończył się triumfem Natalie Geisenberger. Niemka pokonała trasę z czasem 46.245 s, co jest równocześnie nowym rekordem toru. Warto zaznaczyć, że kobiety rywalizują na nieco krótszej trasie niż panowie.

Kiepskie wyniki zanotowały reprezentantki Polski. Ewa Kuls-Kusyk uplasowała się na 20. pozycji, natomiast Natalia Wojtuściszyn popełniła błąd na jednym z zakrętów i ostatecznie dojechała do mety z dużą stratą. Zajmuje 29. miejsce i będzie jej trudno poprawić swój rezultat.

Drugi ślizg odbędzie się jeszcze w poniedziałek. Pierwsza zawodniczka zjedzie w dół około godz. 13.20 czasu polskiego. Dwa kolejne przejazdy przeprowadzone zostaną we wtorek.