Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet - finał

Dziękujemy za wspólne kibicowanie.

Justyna Kowalczyk na mecie. Polka ukończyła bieg na 30 km na 14. miejscu.

Srebro wywalczyła Krista Parmakoski. Po zażartej walce brąz zdobyła Stina Nilsson. Czekamy na Justynę Kowalczyk.

Meta! Marit Bjoergen mistrzynią olimpijską na dystansie 30 km stylem klasycznym.

Marit Bjoergen już na stadionie. Norweżka z uśmiechem na ustach zmierza po złoto.

Marit Bjoergen ma do mety już tylko kilometr.

Justyna Kowalczyk ukończy bieg w połowie drugiej dziesiątki. Na 3,75 km przed metą jest piętnasta.

Jeszcze 3,5 km. Marit Bjoergen zmierza po tytuł najwybitniejszej olimpijki w dziejach zimowych igrzysk.

Bieg wkracza w finałową fazę - już tylko 5 km do mety. Marit Bjoergen zmierza po złoto mając prawie 2 minuty przewagi. Krista Parmakoski musi uważać na Stinę Nilsson i Ingvild Flugstad Oestberg, które tracą do niej tylko 14 sekund.

Justyna Kowalczyk po 22,5 km jest nadal 15.

Krista Parmakoski powinna zdobyć srebro. Finka traci półtorej minuty do Marit Bjoergen, ale jednocześnie ma 22 sekundy przewagi nad Kerttu Niskanen, która została doścignięta przed Ingvild Flugstad Oestberg i Stinę Nilsson.

Dramat Teresy Stadlober! Austriaczka była na drugim miejscu, ale na rozwidleniu trasy pomyliła drogę. Stadlober musiała się cofnąć i poniosła dużą stratę. Na 21 km jest teraz dopiero ósma. Do Kristy Parmakoski i Kettu Niskanen traci już minutę, a chwilę wcześniej była przed nimi.

Marit Bjoergen ma za sobą już 2/3 dystansu. Do mety pozostało 10 km.

Teresa Stadlober narzuca wysokie tempo w walce o srebrny medal. Austriaczka próbuje zgubić towarzyszące jej Finki.

Marit Bjoergen ma już prawie minutę i 20 sekund przewagi. Charlotte Kalla traci szanse medalowe - Szwedka spadła już na siódme miejsce.

Po 17 km Justyna Kowalczyk przesunęła się na 14 miejsce.

Po zmianie nart Charlotte Kalla ma problem, aby znowu dołączyć do rywalek, z którymi wcześniej walczyła o drugie miejsce. Szwedka została na piątej pozycji.

Na półmetku Marit Bjoergen ma komfortową sytuację - 51 sekund przewagi nad grupą Parmakoski, Kalla, Niskanen, Stadlober.  Prowadząca Norweżka zdecydowała się skorzystać z prawa do zmiany nart na nowe, ze świeżymi smarami. Z grupy pościgowej na taki krok zdecydowała się tylko Kalla. Justyna Kowalczyk jest piętnasta ze stratą blisko 2 minut do Bjoergen.

Justyna Kowalczyk jest obecnie 15. Polka zamyka trzyosobową grupkę.

42 sekundy przewagi Marit Bjoergen po 13,5 km. Czekamy na Justynę Kowalczyk.

To jeszcze nie półmetek, a Marit Bjoergen ma już pół minuty przewagi. Losy złota zdają się być rozstrzygnięte.

Justyna Kowalczyk próbuje utrzymać się w grupie prowadzonej przed Heidi Weng. Polka jest piętnasta i traci minutę i pięć sekund do liderki.

Narciarki znów są na stadionie. Za nimi 11,25 km. Marit Bjoergen ma już ponad 20 sekund przewagi.

Przewaga Marit Bjoergen rośnie - to już 16 sekund. Za jej plecami znajdują się Charlotte Kalla, Teresa Stadlober, Kerttu Niskanen i Krista Parmakoski, które tworzą grupkę pościgową.

Justyna Kowalczyk jest siedemnasta. Do Marit Bjoergen po 1/3 dystansu traci 50 sekund.

Atak Marit Bjoergen na 10 kilometrze! Norweżka biegnie samotnie na czele stawki. Charlotte Kalla próbuje utrzymać się za plecami Norweżki, ale traci do niej już kilkanaście metrów.

Marit Bjoergen, Charlotte Kalla i Kerttu Niskanen prowadzą. Kolejne cztery zawodniczki tracą do nich kilka metrów. Justyna Kowalczyk została w drugiej dziesiątce.

7,5 km za zawodniczkami. Justyna Kowalczyk jest szesnasta i traci do prowadzącej Marit Bjoergen ponad 15 sekund.

Justyna Kowalczyk cały czas stara się utrzymać w prowadzącej grupie, ale nie jest to łatwe zadanie. Marit Bjoergen znowu na czele - Norweżka zwiekszyłą tempo biegu.

Po 5 km czołowa grupa zaczyna się rozciągać i słabsze zawodniczki zaczynają tracić dystans. Justyna Kowalczyk pozostaje na początku drugiej dziesiątki.

Narciarki pokonały pierweszą pętlę i są już na stadionie po pokonaniu 3,75 km. Justyna Kowalczyk skończyła pierwszą pętlę jako 15. Czołowa grupa liczy 25 zawodniczek.

Na czele stawki Marit Bjoergen, która ciągnie całą grupę. Zawodniczki mają za sobą 2,25 km. Na tym punkcie pomiarowym Justyna Kowalczyk jest 14.

Zawodniczki mają za sobą już 4 minuty biegu. Cała czołówka biegnie razem. Justyna Kowalczyk startowała z dalszego rzędu, gdyż ma 20. numer startowy. Polka zyskała kilka lokat i nieco przesunęła się do przodu.

Ruszyły! Justyna Kowalczyk i 46 innych zawodniczek już na trasie.

Zawodniczki stoją już na starcie i za moment bieg się rozpocznie.

Na starcie niedzielnego biegu stanie 47 zawodniczek. Konkurencja odbędzie się ze startu wspólnego.

Przed nami ostatnia biegowa konkurencja tych igrzysk i najprawdopodobniej ostatni olimpijski start Justyny Kowalczyk w karierze. Na dystansie 30 km stylem klasycznym będzie jedyną reprezentantką Polski. Trzymamy kciuki!

>
Zobacz również