Zdecydowało 0,12 sekundy. Mamy medal mistrzostw Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjeciu: Reprezentantki Polski w pływaniu na 4x100 metrów

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Biało-Czerwone o miejsce na podium do końca walczyły z pływaczkami z Izraela.

W Belgradzie odbywają się mistrzostwa Europy w pływaniu. Startują na nich także reprezentanci Polski. W środowy wieczór ze stolicy Serbii nadeszły znakomite informacje.

Tego dnia odbywał się finał kobiecej sztafety 4x100 m stylem dowolnym. Biało-Czerwone wystartowały w składzie: Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść i Aleksandra Polańska.

Polki walczyły na żyletki z reprezentantkami Izraela o miejsce na najniższym stopniu podium. Biało-Czerwone ostatecznie okazały się lepsze o 0,12 s. Wygrały Węgierki, do których nasze reprezentantki straciły 4,24 s. Srebro zdobyły Dunki, które wygrały z naszą drużyną o 2,53 s.

Warto zaznaczyć, że to drugi medal zdobyty przez naszą reprezentację w Belgradzie. We wtorek Aleksandra Błażowska została wicemistrzynią Europy w skokach z trampoliny jednometrowej.

Z kolei w ten sam dzień polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym przypłynęła jako pierwsza do mety w finale mistrzostw Europy, jednak została zdyskwalifikowana. Chodziło o błąd podczas jednej ze zmian.

Wyniki: 1. Węgry 3:36,77  2. Dania 3:38,48 3. Polska 3:41,01

Źródło artykułu: WP SportoweFakty