Czwarty raz Grzegorza Grzyba. Zacięta walka w Rzeszowie

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrali Marma 31. Rajd Rzeszowski, piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Dla urodzonego w Rzeszowie kierowcy to czwarty triumf w tych zawodach.

Łukasz Kuczera
Grzegorz Grzyb Materiały prasowe / Maciej Niechwiadowicz / Na zdjęciu: Grzegorz Grzyb
Grzegorz Grzyb wygrał rundę RSMP po raz 12. w karierze, zrównując się w tej statystyce z Andrzejem Koperem i Błażejem Krupą. Dwukrotny mistrz Polski osiągnął to w swoim 135 starcie w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Szóste w karierze podium w rundzie RSMP wywalczyli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy finiszowali na drugim miejscu, ustępując zwycięzcom jedynie o 13,1 s. Najniższy stopień podium dla Kacpera Wróblewskiego i Jakuba Wróbla. Załoga Orlen Team zaatakowała na finałowej pętli i odzyskała trzecią lokatę (+43,4 s).

Z 11 rozegranych odcinków specjalnych Grzyb i Binięda wygrali cztery (w klasyfikacji RSMP), wszystkie podczas pierwszego etapu zawodów. Do drugiego dnia rywalizacji przystępowali jako liderzy rajdu, z 17-sekundową przewagą nad Płachytką i Nowaczewskim. W sobotę, 6 sierpnia, Grzyb i Binięda kontrolowali sytuację i ostatecznie zwyciężyli z przewagą 13,1 s.

W czołowej piątce klasyfikacji RSMP zmieściły się także załogi Jarek Szeja/Marcin Szeja (Hyundai i20 R5, +56,8 s) oraz Łukasz Byśkiniewicz/Daniel Siatkowski (Hyundai i20 R5, +1:30,8 s).

W punktacji mistrzostw Polski prowadzenie utrzymali Kristensson i Johansson (138 pkt). Dzięki zwycięstwu w Rzeszowie stratę do Szwedów zmniejszyli Grzyb i Binięda (124 pkt). Trzecią lokatę zajmują Wróblewski i Wróbel (108 pkt).

Kolejną rundą RSMP będzie Rajd Śląska. Zawody z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się w dniach 9-11 września.