Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kajetanowicz wygrał walkę z czasem i bólem. Powalczy o zwycięstwo w Barbórce

Do ostatnich chwil nie było pewne, czy Kajetan Kajetanowicz weźmie udział w Rajdzie Barbórka. Zgodnie z zapowiedzią, ostateczną decyzję o starcie rekordzista Karowej podjął w dniu testów, wsiadając do rajdówki po raz pierwszy od wypadku w Japonii.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Maciej Szczepaniak Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Maciej Szczepaniak
Kajetan Kajetanowicz, rekordzista kultowego Rajdu Barbórka, do tegorocznej edycji podchodzi po bardzo poważnym wypadku w Rajdzie Japonii, w którym złamał żebro. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji oraz wsparciu najlepszych specjalistów czterokrotny mistrz Europy będzie mógł stanąć na starcie warszawskiego rajdu.

- Podjąłem niełatwą decyzję, ale w moim przekonaniu jedyną słuszną, za którą biorę pełną odpowiedzialność: wystartuję w Rajdzie Barbórka! W tym roku będę walczył o coś więcej niż o zwycięstwo. Chcę stawić czoła nie tylko rywalom, ale i mojej kontuzji - powiedział kierowca Orlen Rally Team.

- Nigdy nie sądziłem, że znajdę się w takiej sytuacji, choć zawsze staram się patrzeć w możliwie najszerszej perspektywie. Od początku testów każdy zakręt jest dla mnie wyjątkowo surowy, ale wciąż mam nadzieję, że uda nam się spotkać na Karowej. Mój zespół włożył mnóstwo wysiłku w przygotowania, kibice czekają na rywalizację, więc czas zacisnąć zęby i dać show jak zawsze - dodał ustronianin.

ZOBACZ WIDEO: "Podjąłem głupią decyzję". Szczere słowa Mameda Chalidowa

Kajetanowicz zamierza walczyć o zwycięstwo w Barbórce, ale wiele zależeć będzie od tego, na co pozwoli jego stan zdrowia. - W tej chwili sami nie wiemy, jak to wszystko się potoczy, lecz start przed polską publicznością to dla mnie nagroda na koniec długiego i wymagającego sezonu w mistrzostwach świata. Trzymajcie kciuki! Obiecuję dać z siebie wszystko i wraz z całym Orlen Rally Team widzimy się na Rajdzie Barbórka! - zakończył kierowca z Ustronia.

Polski kierowca nie ukrywa, że już sama jazda na testach przed Rajdem Barbórka jest dla niego sporym wyzwaniem. Pokonywanie zakrętów ze złamanym żebrem z pewnością do komfortowych nie należy, a na ile jest bolesne, tego rajdowy mistrz Polski już nie zdradza. Ustronianin cieszy się ze startu w Barbórce i deklaruje, że zrobi wszystko, by zapewnić należyte show kibicom. W ten sposób pragnie im podziękować za całoroczny doping.

Dla załogi Orlen Rally Team 2022 rok był pełen rajdowych emocji na najwyższym światowym szczeblu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak triumfowali w Rajdzie Safari, stawali także na podium w Chorwacji, Portugalii i Nowej Zelandii. W efekcie polska załoga kolejny raz znalazła się w czołowej trójce rajdowych mistrzostw świata w kategorii WRC 2, w której łącznie sklasyfikowano ponad sto trzydzieści załóg.

Po udanych startach na czterech kontynentach, Kajetanowicz zawalczy w krajowym rajdzie wszech czasów. Kultową Barbórkę wygrywał już ośmiokrotnie, dziewięć razy triumfował również na słynnej Pani Karowej. Tym razem przed Kajetanowiczem dużo trudniejsze zadanie i podwójna walka, z kontuzją i rywalami. Czekają nas niezapomniane emocje!

60. Rajd Barbórka od 2 do 3 grudnia rozgrzewać będzie całą motorsportową Polskę. Ceremonia otwarcia rozpocznie się o 17.30 w Pruszkowie, a chwilę po niej samochody wyjadą na trasę pierwszego odcinka specjalnego o długości 3,60 km. W sobotę, 3 grudnia 2022, zawodnicy rozpoczną od dwukrotnego pokonania 3,85 km Toru Słomczyn (starty o godz. 8.00 i 8.15).

Następnie załogi przejadą na Służewiec, gdzie rozegrane zostaną dwa, najdłuższe odcinki specjalne po 5,38 km każdy (godz. 9.50 i 10.05). Po nich zaplanowano trzydziestominutowy serwis na Autodromie Bemowo. O godz. 11.30 rozpocznie się tu szósty, finałowy odcinek liczący 1,78 km. Po nim poznamy wyniki rajdu i listę załóg, które dostaną się do rywalizacji na Karowej. Kryterium Asów rozpocznie się o godz. 18.00.

Czytaj także:
Robert Kubica w amerykańskich wyścigach? Ciekawa deklaracja z ust Polaka
Zaskakujący obrót spraw ws. Ferrari. Odpadł kolejny kandydat na szefa zespołu?!

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Barbórka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×