Kajetanowicz tuż za podium w Meksyku. Świetny początek sezonu w wykonaniu Polaka

Kajetan Kajetanowicz ukończył Rajd Meksyku na czwartym miejscu w klasie WRC2 i dziesiątym w klasyfikacji generalnej. W ten sposób kierowca Orlen Rally Team udanie rozpoczął sezon 2023. W kategorii ogólnej zwyciężył Sebastien Ogier.

Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Rajd Meksyku stanowił trzecią rundę rajdowych mistrzostw świata WRC. Tutaj swój sezon rozpoczęli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Zawodnicy rywalizujący w kategorii WRC2 mogą w ciągu roku pojechać maksymalnie siedem rund, w których zbierają punkty do końcowej klasyfikacji.

Polacy jako pierwszy rajd wytypowali właśnie Meksyk, gdzie jechali już trzy lata temu. Po ukończeniu 18 odcinków specjalnych (5 zostało odwołanych), reprezentanci Orlen Raly Team uplasowali się na czwartym miejscu w swojej kategorii, finiszując jako pierwszy zespół niefabryczny. Tym samym wygrali klasyfikację WRC2 Challenger.

- Rozpoczynamy sezon od pierwszego miejsca w klasyfikacji Challenger, czyli wśród niefabrycznych załóg, i czwartego miejsca w WRC2, choć tutaj liczyłem na trochę więcej i że nawiążemy bliższą walkę. Może uda się to zrobić na następnym rajdzie. Znacie mnie i wiecie, że będę próbował. Wiem, co poprawić i jakie są nasze ograniczenia - powiedział Kajetanowicz, który przed rokiem zdobył tytuł wicemistrza świata WRC2.

- Muszę kalkulować, ile jestem w stanie zaryzykować, bo walka z fabrycznymi kierowcami to trochę jak walka Dawida z Goliatem. Cały zespół Orlen Rally Team pracował jednak bardzo dobrze i wyjeżdżamy z uśmiechami na twarzach. To dobre rozpoczęcie sezonu - dodał trzykrotny mistrz Europy, który podziękował wszystkim kibicom za wsparcie w ostatnich dniach.

- Dziękuję wam wszystkim za to, że trzymaliście za nas kciuki, że nas wspieraliście. Czasami trzeba było wstać bardzo wcześnie albo kłaść się prawie nad ranem, żeby dopingować nas na odcinkach specjalnych. Wracamy do domów, ale oczywiście już zaczynam przygotowania do kolejnej rundy - podsumował "Kajto".

W klasyfikacji ogólnej WRC w Rajdzie Meksyku zwyciężył Sebastien Ogier. Jako drugi na mecie sklasyfikowany został Thierry Neuville ze stratą 27,5 s do zwycięzcy. Podium skompletował Elfyn Evans.