Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rajd Niemiec: Hat-trick Roberta Kubicy

Robert Kubica wygrał trzy odcinki specjalne drugiej piątkowej pętli i pozostał na fotelu lidera w kategorii WRC2. W klasyfikacji ogólne rajdu prowadzi Fin, Jari-Matti Latvala.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

Serwis i dłuższa przerwa podziałały korzystnie na polską załogę Citroena. Na drugiej piątkowej pętli Robert Kubica wygrał wszystkie odcinki specjalne. Dwa pierwsze z minimalną przewagą nieprzekraczającą sekundy nad Elfynem Evansem. Na ostatnim ósmym Brytyjczyk stracił do Kubicy już trzy sekundy.

W klasyfikacji generalnej WRC2 Kubica powiększył przewagę nad Evansem do ponad dwunastu sekund. Trzeci Sepp Wiegand traci blisko półtorej minuty. Jeśli Kubica ukończy Rajd Niemiec na pierwszym lub drugim miejscu, zostanie nowym liderem mistrzostw w kategorii WRC2.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

W klasie WRC przebudził się lider rajdu Jari-Matti Latvala. Kierowca Volkswagena, który przejął prowadzenie z rąk swojego kolegi z zespołu Sebastiena Ogiera (z powodu problemów technicznych wycofał się z dalszej rywalizacji) nie potrafił wygrać do tej pory pojedynczego oesu! Sztuka ta udała się dopiero na siódmy i ósmym odcinku specjalnym. Goniący Latvalę, Thierry Neuville traci do Fina ponad siedem sekund.

W dalszej rywalizacji nie uczestniczy Michał Kościuszko. Polak udał się do szpitala na szczegółowe badanie kręgosłupa po zakończeniu pierwszej pętli.

W sobotę trzeciego dnia rajdu na kierowców czeka sześć kolejnych odcinków specjalnych. Najdłuższy ponad 40-kilometrowy Arena Panzerplatte odbędzie się na drogach poligonu wojskowego Baumholder.

Klasyfikacja generalna po 8 OS:
1. Latvala J. / Anttila Miikka.
2. Neuville T. / Gilsoul Nicolas +7.3
3. Sordo Dani / Del Barrio C. +26.3
.
8. Kubica Robert / Baran Maciej +4:59.5

Klasyfikacja generalna WRC2 po 8 OS:
1. Kubica Robert / Baran Maciej
2. Evans Elfyn / Barritt Daniel +12.4
3. Wiegand Sepp / Christian Frank +1:54.2

Hyundai chce również zatrudnić Kubicę w WRC

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
wrc.com
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×