Rajd Hiszpanii: 1. dzień pod dyktando Roberta Kubicy

Trzy odcinki specjalne i trzy zwycięstwa Roberta Kubicy. Polak w przekonywującym stylu zakończył pierwszy dzień Rajdu Hiszpanii na pozycji lidera klasyfikacji generalnej w WRC2.

Rafał Lichowicz

Ani przez chwilę nie czuł zagrożenia ze strony swoich rywali Robert Kubica w pierwszym dniu Rajdu Hiszpanii, przedostatniej rundy mistrzostw świata. Polak wygrał trzy odcinki specjalne inaugurujące imprezę i przystąpi do drugiego dnia z pozycji lidera. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Elfynem Evansem wynosi 51,6 sekundy.

16-kilometrowy oes Riudecanyes kończący pierwszy dzień zmagań w Katalonii wygrał Sebastien Ogier. Francuz podobnie jak Kubica nie ma sobie równych w kategorii WRC. Kierowca Volkswagena wygrał trzy dotychczasowe odcinki specjalne i prowadzi w całym rajdzie z przewagą ośmiu sekund.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!

Kierowcy wrócą na trasę odcinka Riudecanyes na początek drugiego dnia rajdu. Pierwsza załoga wyruszy na trasę w sobotę o godzinie 9:05 czasu polskiego. W drugim dniu zawodnicy będą mieli do pokonania 155 kilometrów oesowych podzielonych na dwie pętle.