Rajd Szwecji: Adreas Mikkelsen liderem po dwóch dniach

Sebastien Ogier zakończył drugi dzień Rajdu Szwecji zwycięstwem na superoesie w Karlstad. Mistrz świata musi gonić podium. Robert Kubica w niesprawnym samochodzie dotarł do mety ze sporą stratą.

Rafał Lichowicz
Krótki odcinek specjalny na torze w Karlstad nie wpłynął na zmiany w klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji, która została ustalona na wcześniejszej próbie. W prestiżowym pojedynku zwyciężył Sebastien Ogier, który pokonał o 0,2 sekundy Madsa Ostberga i o 0,6 Thierrego Neuvilla.

Dopiero szósty był lider rajdu Andreas Mikkelsen. Norweg dość niespodziewanie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po problemach Ogiera i Latvali na dziewiątym oesie. W sobotę będzie bronić przewagi ponad 19 sekund nad drugim Neuvillem i trzecim Ostbergiem.

Robert Kubica był zdecydowanie najwolniejszym kierowcą WRC na 2-kilometrowej trasie ostatniego piątkowego odcinka specjalnego. Krakowian w klasyfikacji generalnej po dwóch dniach będzie w pierwszej połowie trzeciej dziesiątki.

W rajdzie uczestniczą także dwie inne polskie załogi. Michał Sołowow zakończył kolejny dzień na 14. miejscu, a Jarosław Kołtun na 20. Drugi z wymienionych jest 6. w klasie WRC 2.