WRC: Sensacyjny skład M-Sportu!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mads Ostberg został potwierdzony przez M-Sport na sezon 2016 do Rajdowych Mistrzostw Świata. Natomiast nazwisko jego kolegi jest sporą niespodzianką.

M-Sport już wcześniej zapowiedział, że Ott Tanak straci miejsce w ekipie. Zespół znalazł już zastępcę i oficjalnie poinformował, że będzie nim Mads Ostberg, który wróci pod skrzydła Malcolma Wilsona po dwóch latach spędzonych w Citroenie. Jego kolegą zespołowym natomiast nie będzie Lorenzo Bertelli jak sugerowały media, a Francuz Eric Camili!

- Nie mogę się już doczekać nowego sezonu i powrotu do zespołu M-Sport - powiedział Ostberg, który w przeszłości wygrał w Fieście Rajd Portugalii (2012). - Spędziłem sporą część kariery w Ford Fiesta RS WRC i to miłe uczucie wrócić do zespołu - dodał Norweg, który w tym tygodniu ma już przetestować samochód.

Zaskoczony decyzją Wilsona był Eric Camili, który zadebiutuje w WRC. - Stoję przed niesamowitą szansą - skomentował krótko wyraźnie szczęśliwy Francuz.

- Szczerze mówiąc, już nie pamiętam, kiedy byłem tak podekscytowany nowym kierowcą. Wiem, że Eric nie ma doświadczenia w WRC, ale on ma wszystkie zadatki na przyszłego mistrza świata - oznajmił Wilson.

Źródło artykułu: