Kajetan Kajetanowicz: Nauczyłem się sporo od Nassera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Jarosław Baran
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz (z prawej) i Jarosław Baran
zdjęcie autora artykułu

Rajd Cypru wygrał Nasser Al-Attiyah i Baumel. Charakterystyka trasy zdecydowanie przypominała legendarny Rajd Dakar, czyli warunki, w jakich Katarczyk czuje się wyśmienicie. Dlatego Kajetan Kajetanowicz sporo podpatrzył u doświadczonego kierowcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wygrali w niedzielę trzy z sześciu prób, resztę kończąc na drugich miejscach. Efektem fantastycznej postawy była wygrana w drugim etapie Rajdu Cypru i dopisanie do tabeli sezonowej siedmiu punktów, które były do zdobycia. Determinacja i walka do samego końca pozwoliła Rajdowym Mistrzom Europy nie tylko utrzymać drugą pozycję w cyklu FIA ERC, ale również skutecznie zmniejszyć różnicę punktową do liderów.

- Wygrywaliśmy odcinki specjalne i w zasadzie cała niedziela Rajdu Cypru należała do zespołu LOTOS Rally Team. Kolejny raz udowadniamy, że nigdy się nie poddajemy, choć nie jest to łatwe po trudnościach. Nasser jechał bardzo dobrze i dużo mogłem się od niego nauczyć. Zawsze jestem wdzięczny takim zawodnikom i choć robią to nieświadomie, jest to dla mnie duża lekcja, gdy ścigam się z tak doświadczonymi i szybkimi kierowcami. Wywozimy siedem punktów i jestem dumny z pracy członków zespołu, bo dali z siebie wszystko. Zmniejszamy różnicę punktową do lidera i jesteśmy gotowi do walki w Rzeszowie - powiedział "Kajto".

Liderem Rajdowych Mistrzostw Europy pozostaje Bruno Magalhaes, który po wypadku nie dotarł do mety zawodów na Cyprze. Portugalczyk ma w dorobku 93 punkty i jego przewaga nad Kajetanowiczem wynosi już tylko 14 "oczek".

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Rzeszowski?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)