Rajd Polski: Wojciech Chuchała najlepszy z biało-czerwonych na inaugurację

Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski wygrali swój pojedynek na superoesie Arena Mikołajki i zajmują siódme miejsce w WRC2. Pierwszy liderem rajdu w drugiej kategorii MŚ jest główny faworyt - Pontus Tidemand.

Rajd Polski
Rafał Lichowicz
Kibice na trasie Rajdu Polski PAP / Tomasz Waszczuk / Kibice na trasie Rajdu Polski
Z czwórki polskich zawodników startujących w kategorii WRC2 tylko Wojciech Chuchała wyszedł zwycięsko ze swojego pojedynku. Kierowca Bielska-Białej pokonał o ponad sekundę Fabio Andolfiniego i uplasował się na siódmej pozycji w pierwszym zestawieniu klasyfikacji generalnej.

Miejsce ex aequo z kierowcą Fiesty R5 zajmuje Łukasz Pieniążek za kierownicą Peugeota 208 T16, który w swojej parze okazał się wolniejszy od Simone Tempestiniego z Rumunii.

Pozycję w czołowej dziesiątce wywalczył ponadto Hubert Ptaszek. Dopiero trzynaste miejsce w stawce 15 rywalizujących kierowców zajął Jarosław Kołtun.

Najlepszy czas uzyskał główny faworyt rajdu Pontus Tidemand. Szwed był lepszy od drugiego Gusa Greensmitha o ponad sekundę.